Aqua Lung świętuje 75 lat istnienia!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 12, 2018 17:14

Aqua Lung świętuje 75 lat istnienia!

Firma, która zrewolucjonizowała zdolność człowieka do eksploracji podwodnego świata, obchodzi 75 lat istnienia na rynku. Marka Aqua Lung otworzyła wrota do podwodnego świata dla ludzi, zmieniając jednocześnie świat istniejący na powierzchni.

Nie istnieje zbyt wiele firm, które mogą pochwalić się tak bogatą historią i tak wielkim wpływem na rozwój nurkowania, jakie znamy obecnie. Aqua Lung jako pionier i lider w produkcji innowacyjnego sprzętu nurkowego, zawsze zaskakiwał swoimi rozwiązaniami, a kolejne pokolenia nurków mogły liczyć na sprzęt, dostosowany do ich potrzeb i przystający do zmieniających się czasów.

4423ae13-3d72-4b75-b7ab-3cc887230ccd

Wszystko zaczęło się w 1943 roku, kiedy oficer francuskiej marynarki Jacques-Yves Cousteau i inżynier Emile Gagnan, stworzyli wspólnie pierwszy autonomiczny system nurkowy z automatem na żądanie – scaphandre autonome, nazwany później Aqua Lung.

Był to milowy krok dla współczesnego nurkowania. Przed jego postawieniem podwodny świat był dla ludzi praktycznie jedną wielką tajemnicą. Dzięki przełomowemu wynalazkowi, jakim był Aqua Lung, mogła w końcu ruszyć eksploracja morskich głębin, a także rozpoczęła się długa droga w budowy i rozwoju marki, jednoznacznie kojarzonej z postępem nurkowym.

6ae36ee7-fec1-4f40-ab9f-93251ad84bc5

W perspektywie czasu, wszyscy byli beneficjentami przełomowego wynalazku Cousteau i Gagnana. Rozwijający się przemysł nurkowy, ale także świat nauki i cała ludzkość. Firma wyznaczyła standardy zarówno w kwestiach technologicznych, wzornictwa, jak i bezpieczeństwa oraz komfortu.

75-lat doświadczenia i zaangażowania firmy w eksplorację i ochronę oceanów, przekłada się nie tylko na kolejne udane odsłony poszczególnych elementów ekwipunku, ale także na aspekt edukacyjny. Produkty Aqua Lung wzmocniły zdolność ludzi do odkrywania, uczenia się i pojmowania ogromu i zróżnicowania podwodnego świata, z kolei ambasadorzy marki Philippe i Ashlan Cousteau prowadzą działania mające podnosić świadomość ekologiczną ludzi.

Źródło: Aqua Lung

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 12, 2018 17:14

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama