Nurek stworzył niezwykłą galerię zdjęć

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 12, 2018 11:38

Nurek stworzył niezwykłą galerię zdjęć

Will Clark, to 47-letni nurek z Somerset, który zasłynął robieniem niezwykłych podwodnych selfies, z mieszkańcami głębin. Podczas swoich nurkowych wojaży udało mu się złapać do wspólnego zdjęcia ośmiornice, żółwie, foki czy lwy morskie, ale także budzące dużo więcej grozy rekiny i orki.

Jak twierdzi sam zainteresowany, bardzo lubi wprawiać ludzi w zdumienie i dostarczać innym rozrywki swoimi kadrami z kolejnych nurkowań. Nie ukrywa, że wchodzenie w interakcję z niektórymi przedstawicielami morskiej fauny, to czysta przyjemność.

9_CATERS_DIVER_SELFIES_WITH_ANIMALS_002

„Młody lew morski, to było wspaniałe doświadczenie. Szalone i pełne energii stworzenie, które po prostu uwielbia zabawę i psoty! Z kolei manaty to prawdziwe olbrzymy, ale mimo swoich wielkich rozmiarów delikatne i towarzyskie.”

To co najbardziej fascynuje Clarka, to fakt, że zarówno lew morski jak i młody manat, same szukały z nim interakcji. Dla nurka to niezwykłe doświadczenie, kiedy może obcować w ten sposób z dzikimi morskimi stworzeniami.

10_CATERS_DIVER_SELFIES_WITH_ANIMALS_003

„Również odwrócenie się plecami do wielkiej orki było ciekawym doświadczeniem. Używam szerokokątnego obiektywu, więc ten kolos jest dużo bliżej niż można sądzić po wykonanej fotografii.”

Nie było tu jednak mowy o zagrożeniu. Uchwycony w obiektywie okaz pochodzi z norweskiej populacji orek, które żywią się praktycznie tylko rybami i nie obierają na cel większych obiektów, jak np. foki.

Divers selfies with animals

Will prowadził zwykłe życie, zawodowo zajmując się wynajmem nieruchomości. Do czasu, kiedy 10 lat temu, podczas wakacji na Malediwach, zabrał pod wodę aparat i tak narodziła się jego nowa i największa życiowa pasja.

„Teraz staram się wyrobić sobie markę, jako fotograf specjalizujący się w podwodnej dzikiej przyrodzie. Tylko w zeszłym roku moje pracy znalazły się w 4 najbardziej prestiżowych konkursach fotograficznych na świecie.”

16_CATERS_DIVER_SELFIES_WITH_ANIMALS_009

Wolny czas Will Clark poświęca na wyszukiwanie nowych, ciekawych miejsc, w których podczas nurkowania lub snoorklowania, można obcować z dzikimi stworzeniami.

„Chcę dzielić się z ludźmi moimi wrażeniami i doświadczeniami. Większość nie ma pojęcia jak piękny i niezwykły jest świat kryjący się pod powierzchnią wody. Cały mój wolny czas poświęcam na moją pasję.”

Podczas zanurzeń, w trakcie których czas i okoliczności pozwalały na spędzenie dużej ilości czasu w otoczeniu mieszkańców głębin, Will zaczął robić sobie nurkowe selfie. Z czasem powstała cała galeria, która ukazuje, jak niezwykłe przeżycia, czekają na ludzi tuż pod powierzchnią wody.

Źródło: storytrender.com

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 12, 2018 11:38

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2018

Sortowanie
19Paź - 21Paź 1906:00Paź 21Dive Show Poland - Ptak EXPO
27Paź - 28Paź 2709:00Paź 28DIVE.2018