Czarna sobota dla polskich nurków – zginęły 2 osoby

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 3, 2018 14:57

Czarna sobota dla polskich nurków – zginęły 2 osoby

Miniona sobota okazała się bardzo nieszczęśliwa dla polskich nurków. W dwóch niezależnych wypadkach nurkowych zginęła dwójka naszych rodaków. Jedno z zajść miało miejsce podczas nurkowania na Bałtyku, na wraku jednostki SS „Bremerhaven”, z kolei do drugiego zdarzenia doszło w popularnym austriackim nurkowisku Offen Attersea.

Z nurkowania na wraku pływającego niemieckiego obozu koncentracyjnego SS „Bremerhaven”, nie wrócił i wciąż jest poszukiwany nasz kolega i dobrze znany w środowisku nurkowym Michał Czermiński. Zawiadomiona jednostka SAR oraz śmigłowiec aż do zmierzchu prowadziły poszukiwania, niestety mimo świetnych warunków, bez rezultatu. Poszukiwania wznowiono w niedzielny poranek i są one kontynuowane.

Michał był bardzo doświadczonym nurkiem technicznym, jednak to, jakim był człowiekiem czyniło go kimś wyjątkowym. Bezkompromisowy, bezpośredni i niezwykle sympatyczny. Pozostaje wielki żal, że nie spotkamy się już po tej stronie, ani nie zrealizujemy żadnego z planowanych projektów. Przecięcie się naszych dróg, to była prawdziwa przyjemność.

W Austrii podczas nurkowania na obiegu zamkniętym zginęła 38-letnia Polka. Z dostępnych informacji wynika, że podczas nurkowania na głębokości ok. 80-metrów, zasygnalizowała swojemu partnerowi problem, a następnie przeprowadziła awaryjne wynurzenie. Jej ciało unoszące się na powierzchni dostrzeżono z brzegu i zawiadomiono służby ratunkowe.

Foto: Katarzyna Cylwik

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 3, 2018 14:57

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń