Nowy Rekord Polski lepszy niż Rekord Świata! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 21, 2018 18:06

Nowy Rekord Polski lepszy niż Rekord Świata! – video

Czołowa polska freediverka Magdalena Solich-Talanda, ustanowiła nowy Rekord Polski w konkurencji DNF (Dynamic Apnea Without Fins)! Jako pierwsza zawodniczka na świecie, osiągnęła granicę 200 metrów! Jej wynik nie może zostać uznany za nowy Rekord Świata, tylko ze względów proceduralnych, gdyż zawody prowadzone były w całości przez polską obsadę sędziowską.

Co ciekawe, obecny Rekord Świata i świeżo pobity Rekord Polski w konkurencji DNF – 191 m, również należy do Magdaleny Solich-Talandy, a ustanowiła go niespełna rok temu, podczas rozgrywanych w lipcu 2017r. XIV Basenowych Mistrzostw Polski we Freedivingu.

Magdalena Solich – Talanda (Mazovia MiniComp 2018)

Opublikowany przez Stowarzyszenie Freediving Poland 21 kwietnia 2018

Magdalena dzięki swojemu dzisiejszemu rezultatowi, stała się pierwszą kobietą na świecie, która w konkurencji DNF osiągnęła odległość 200 metrów!

Mazovia MiniComp 2018, to mini zawody basenowe znajdujące się w oficjalnym kalendarzu imprez AIDA International. Areną zmagań jest basen Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w podwarszawskich Łomiankach.

Liczba miejsc startowych w zawodach ograniczona jest do 26, a wyniki osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Freediving Poland, zostaną uwzględnione w oficjalnym rankingu AIDA.

Podczas trwania zawodów, zmagania prowadzone są w trzech konkurencjach:

DNF – pływanie dynamiczne bez płetw
DYN – pływanie dynamiczne z płetwami
STA – czyli statyczne wstrzymywanie oddechu.

Kolejne zawody organizowane przez Stowarzyszenie Freediving Poland zaplanowano na sobotę 12 maja 2018r. a będą to Jaworzno MiniComp 2018, które zostaną rozegrane na pływalni olimpijskiej Via Sport.

Źródło: Stowarzyszenie Freediving Poland

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 21, 2018 18:06

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN