Rekin strąca maskę i wyrywa nurkowi automat – video

Dodane przez Irena Gilwatowska Marzec 8, 2018 11:07

Rekin strąca maskę i wyrywa nurkowi automat – video

Elton Polly wraz z kilkoma przyjaciółmi wybrał się w sobotę na nurkowanie w Durbanie, w Republice Południowej Afryki. 38-latek filmował nurkowanie, kiedy rekin podpłynął bardzo blisko jednego z członków zespołu, a chwilę potem zaatakował jego samego. Zaskoczony płetwonurek rejestruje moment, gdy prawie trzymetrowy rekin uderza go w głowę, strącając maskę i wyrywając automat z ust.

Materiał filmowy ukazuje nurków pływających wśród kilku żarłaczy czarnopłetwych. W pewnym momencie rekin, najprawdopodobniej poczuł się osaczony i próbując wydostać się, podpłynął blisko jednego z nurków, który chcąc uniknąć kontaktu, skierował go wprost na filmującego całe zdarzenie Eltona.

Kilka sekund później rekin „wbił się” w niego, zrywając mu z głowy maskę i wyrywając z ust automat. W tym momencie na filmie widać jedynie masę bąbli i można zastanawiać się, jak mocny był atak i jak poważne będą jego konsekwencje.

Jednak już po chwili kamera rejestruje wzorowe zachowanie pozostałych członków zespołu, którzy pomagają koledze uspokoić sytuację. Jak powiedział zaatakowany nurek, na szczęście był na tyle opanowany, by nie wpaść w panikę i powstały problem nie przerodził się w nic poważniejszego.

„Tego typu nurkowania odbywają się tu codziennie” powiedział, dodając że na szczęście ani jemu, ani rekinowi nie stała się żadna krzywda.

Rekiny czarnopłetwe są dość łatwo rozpoznawalne ze względu na ostro zakończony pysk i czarne końcówki płetw. Preferują one płytkie wody, więc są często spotykane przez nurków i freediverów.

Źródło: www.mirror.co.uk Foto: wikipedia.org CC 3.0

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Irena Gilwatowska Marzec 8, 2018 11:07

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2018

Sortowanie
19Paź - 21Paź 1906:00Paź 21Dive Show Poland - Ptak EXPO
27Paź - 28Paź 2709:00Paź 28DIVE.2018