Badanie urazów nurkowych – nowy raport DAN

Dodane przez Irena Gilwatowska Luty 24, 2018 14:21

Badanie urazów nurkowych – nowy raport DAN

Divers Alert Network monitoruje urazy i wypadki nurkowe od ponad 30 lat. W artykule opublikowanym w prestiżowym brytyjskim czasopiśmie medycznym „Public Health”, zespół naukowców DAN pod kierownictwem Petara Denoble’a i Petera Buzzacott’a, oszacował ryzyko śmierci podczas nurkowań rekreacyjnych na mniej niż 2 przypadki na milion nurkowań.

Naukowcy odkryli, że jedna na 10 000 wizyt na oddziałach ratunkowych była spowodowana wypadkiem związanym z nurkowaniem. Jak powiedział Buzzacott, dyrektor ds. monitorowania i zapobiegania wypadkom w DAN:

„Jest to ważny powód, dla którego DAN prowadzi całodobową infolinię medyczną: pomoc nie tylko rannym nurkom, ale także personelowi medycznemu, który może nie dostrzec urazu nurkowego i nie mieć doświadczenia w tym zakresie, które ma nasz zespół medyczny.”

Badania obejmowały 380 000 ankietowanych uczestników nurkowań i 563 przypadki śmiertelne w USA na przestrzeni 10 lat. Pomimo faktu, iż wyniki badań są uspokajające i można zaryzykować stwierdzenie, iż w chwili obecnej nurkowanie rekreacyjne zalicza się do sportów bardzo bezpiecznych. Prezes i dyrektor generalny DAN – Bill Ziefle zauważa:

„Wizją DAN jest, aby każde nurkowanie było wolne od wypadków i obrażeń. Będziemy nadal monitorować wypadki i bezpieczeństwo nurkowania oraz promować bezpieczne praktyki w społecznościach nurkowych na całym świecie”.

Pełna wersja raportu została dziś opublikowana tutaj.

Źródło: Divers Alert Network
 
Nurek Tech intext
 
Dodane przez Irena Gilwatowska Luty 24, 2018 14:21

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja