Brytyjski nurek celuje w rekord

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 27, 2012 21:02

Brytyjski nurek celuje w rekord

Były nurek wojskowy i zawodowy Mark Colman z Essex, zamierza ustanowić nowy rekord, spędzając pod wodą 5 dni! Łącznie przez 120 godzin po zanurzeniu, pozostanie w zbiorniku z wodą. Wszystko to, aby pomóc towarzyszom broni.

Cały event ma na celu uzbieranie £500,000 dla organizacji charytatywnej Veterans In Action (VIA), która jak sam mówi, odmieniła jego życie. Będzie to pierwsze nurkowanie 44-letniego Colemana od ponad dekady, kiedy to w wypadku nurkowym stracił przyjaciela. W wyniku tego zdarzenia zapadł na silny stres posttraumatyczny.

To właśnie VIA pomogła mu odbudować swoje życie, po powrocie z I wojny w Zatoce Perskiej, gdzie wydarzył się wypadek i późniejszej stracie siostry. Jak sam mówi:

„To dla mnie duże, osobiste wyzwanie. Dzięki VIA udało mi się dostrzec przyszłość w nieco jaśniejszych barwach i poukładać swoje życie. Dostałem wiele wsparcia i miłości, dlatego chciałby, dać też coś od siebie”

Mark Colman przeprowadzi swoją próbę w Underwater Studios w Basildon. Od poniedziałku do piątku zamierza przebywać na głębokości 6m. Zasady dopuszczają 20min przerwę co 4h, aby uzupełnić płyny i coś zjeść. W trakcie zanurzenia, pod wodą będzie puszczona muzyka, a sam nurek, będzie brał udział w różnych grach i aktywnościach ruchowych.

Źródło: bbc.co.uk
Foto: army.mod.uk

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 27, 2012 21:02

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń