Konkurs fotografii podwodnej z GEPN!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 28, 2012 19:16

Konkurs fotografii podwodnej z GEPN!

Wystartował właśnie I Mazowiecki Konkurs Amatorskiej Fotografii Podwodnej zorganizowany przez Grupę Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska. Celem konkursu jest rozwijanie pasji do nurkowania i podwodnej fotografii, a także kształtowanie wzajemnych stosunków człowieka i przyrody. Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska za cel swoich działań obrała teren województwa Mazowieckiego, więc nazwa i tematyka konkursu nie są przypadkowe.

Płetwonurkowie skupieni w GEPN propagują mazowieckie nurkowanie, regularnie organizując ekologiczne akcje sprzątania z okazji Tygodnia Czystości Wód, Sprzątania Świata i Dnia Ziemi. GEPN odwiedza różne akweny położone na terenie Mazowsza i tak między innymi został odnaleziony malowniczy zbiornik w Zielonce, idealnie nadający się do uprawiania amatorskiej fotografii podwodnej.

Dobra widoczność, mała głębokość i bogactwo różnych form życia, które tam występują, były inspiracją do zorganizowania I Mazowieckiego Konkursu Amatorskiej Fotografii Podwodnej. Tak by dać szansę każdemu nurkowi i jednocześnie udowodnić, że ciekawe zdjęcia można również robić przy użyciu prostych aparatów.

W jury konkursu zasiądzie między innymi redakcja magazynu Wielki Błękit, znanego z wyśmienitych zdjęć podwodnych.

„Konkurs ma pomóc odnaleźć w sobie żyłkę podwodnego fotografa, a być może wśród finalistów konkursu pojawią się przyszli mistrzowie profesjonalnej fotografii podwodnej” – dodają organizatorzy.

Więcej informacji na stronach www.gepn.pl oraz www.facebook.com/GEPN.POLSKA

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 28, 2012 19:16

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń