Polska kopalnia Kowary w Finlandii

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 11, 2017 16:10

Polska kopalnia Kowary w Finlandii

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Tym razem jednak nie podróżujący mogą dowiedzieć się czegoś nowego, a goszczący ich gospodarze. Część ekipy DIVERS24 wraca właśnie z nurkowań w kopalni Ojamo, gdzie zawitaliśmy w towarzystwie Michała Czermińskiego.

W drodze powrotnej oprócz nurkowania Michał na zaproszenie fińskich nurków poprowadzi prelekcję, na temat zalanej polskiej kopalni Kowary. Całość została zorganizowana w ramach jubileuszowej 55 edycji Divers Club Night. By ułatwić kwestie komunikacyjne, prezentacja kopalni zostanie poprowadzona w języku angielskim.

W trakcie spotkania Michał Czermiński przybliży fińskim nurkom ogólny zarys kopalni i jej historii oraz zdradzi specyfikę i tajniki nurkowania w tym miejscu. Będzie również czas na swobodne rozmowy i dopytanie o wszystkie interesujące kwestie.

Kopalnia Kowary zlokalizowana jest na Dolnym Śląsku. W przeszłości wydobywano tutaj uran, lecz dzisiaj jej oblicze jest już typowo nurkowe i stanowi jedną z najciekawszy lokalizacji do nurkowania overhead w Polsce.

W ciągu kilku ostatnich lat udało się wykonać ogrom pracy w zalanych tunelach. Dzięki temu dziś polscy nurkowie dysponują miejscem do nurkowań jaskiniowych o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności.

Nurek Tech intext

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 11, 2017 16:10

Dołacz do nas na Facebooku

Komputer Tusa
DAN polisa 2
DAN polisa 3
DAN polisa 1

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2018

Sortowanie
26Sty - 27Sty 2614:00Sty 27"GŁĘBINY" - I Festiwal Filmów Nurkowych
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1