PADI zostanie sprzedane za ponad $700 mln?!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 23, 2017 12:25

PADI zostanie sprzedane za ponad $700 mln?!

Media nurkowe z całego świata informują, że na dniach ma dojść do sprzedaży PADI. Tym samym potwierdzają się informacje podawane przez nas na początku lutego, kiedy pisaliśmy o sprawie po raz pierwszy. Według wstępnych danych, dotychczasowy właściciel Providence Equity Partners LLC, odsprzeda swoje udziały za ponad $700 mln!

Tak więc sprzedaż największej organizacji skupiającej i szkolącej nurków (niedawno PADI świętowało wystawienie 25 mln certyfikatów) staje się powoli faktem. Nowym właścicielem PADI ma zostać konsorcjum, które prowadzi zakup organizacji za pośrednictwem podmiotu o nazwie Mandarinfish Holding.

Professional Association of Diving Instructors powstało w 1966 roku. Zostało założone przez Johna Cronina i Ralpha Ericksona, których celem było podnoszenie standardów i zwiększanie dostępności nurkowania, poprzez organizację odpowiednich kursów i szkoleń. Dziś PADI jest czołową organizacją szkolącą nurków i wyznaczającą standardy nurkowania rekreacyjnego.

Providence nabyło większościowy pakiet udziałów PADI od Lincolnshire Management w 2015 roku. W tym czasie sfokusowało działania organizacji na rozwój rynków w Azji, ze szczególnym uwzględnieniem Indonezji i Malezji. W dobie potężnych inwestycji kapitałowych inwestorów z Chin czy Indonezji, te zagranie może okazać się kluczowe przy poszukiwaniu potencjalnego nabywcy.

Źródło: www.wsj.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 23, 2017 12:25

1 komentarz

  1. Tomasz Marzec 30, 06:31

    Ktoś idzie na emeryture.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2020

Sortowanie
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia