PADI zostanie sprzedane za miliard dolarów?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 8, 2017 23:00

PADI zostanie sprzedane za miliard dolarów?

Bloomberg – największa na świecie agencja prasowa specjalizująca się w dostarczaniu informacji o rynkach finansowych , donosi o planach sprzedaży Professional Association of Diving Instructors przez grupę Providence Equity Partners. Jak miały przekazać osoby zaznajomione ze szczegółami tej sprawy, potencjalna transakcja miała by wygenerować zysk rzędu $1 mld!

Według danych agencji Providence Equity Partners współpracuje wspólnie z Deutsche Bank AG w temacie poszukiwania nabywcy Rancho Santa Margarita w Kaliforni – głównej siedziby PADI. Bloomberg powołuje się na swoje źródło, które pragnie zachować anonimowość, gdyż nie jest upoważnione do wypowiadania się publicznie o tej sprawie. Według otrzymanych informacji, transakcja ma zostać przeprowadzona jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku.

Providence nabyło większościowy pakiet udziałów PADI od Lincolnshire Management w 2015 roku. W tym czasie sfokusowało działania organizacji na rozwój rynków w Azji, ze szczególnym uwzględnieniem Indonezji i Malezji. W dobie potężnych inwestycji kapitałowych inwestorów z Chin czy Indonezji, te zagranie może okazać się kluczowe przy poszukiwaniu potencjalnego nabywcy.

Zarówno przedstawiciele Providence jak i Deutsche Banku odmawiają komentarza w tej sprawie.

PADI powstało w 1966 roku. Zostało założone przez Johna Cronina i Ralpha Ericksona, których celem było podnoszenie standardów i zwiększanie dostępności nurkowania, poprzez organizację odpowiednich kursów i szkoleń. Dziś PADI jest czołową organizacją szkolącą nurków i wyznaczającą standardy nurkowania rekreacyjnego.

Źródło: bloomberg.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 8, 2017 23:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020