W Tajlandii ustanowiono nurkowy Rekord Guinnessa – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 9, 2017 15:14

W Tajlandii ustanowiono nurkowy Rekord Guinnessa – video

Grupa 182 nurków ustanowiła nowy nurkowy Rekord Guinnessa. W wodach u wybrzeży Tajlandii utworzyli oni najdłuższy ludzki łańcuch. Event zorganizowano w ramach spotkania odbywającego się na Koh Tao – Chrysalis Entrepreneur Forum. Utworzony przez nurków łańcuch miał łączną długość 140 metrów!

Wydarzenie zostało zaplanowane wspólnie przez organizatora forum – grupę Absolute Scuba z Indii. Przeprowadzono je 27 grudnia 2016 roku w Coral Grand Resort, Sairee Beach, Koh Tao.

Co ciekawe w biciu rekordu wzięło 30 osób niepotrafiących pływać, kilku nurkowych debiutantów i pełen przekrój nurkowej społeczności od 8 do 58 lat. Wszyscy zostali odpowiednio przygotowani i przeszli trening. Łącznie grupa liczyła ponad 200 osób.

Mimo przygotowań, pierwsza próba zaplanowana na 26 grudnia nie powiodła się. Nie zrażeni niepowodzeniem, uczestnicy wprowadzili konieczne korekty i zaatakowali rekord następnego dnia. Tym razem wszystko już poszło zgodnie z planem i nowy Rekord Guinnesa stał się faktem.

A_Chain_Guinness

Poprzedni rekord należał do grupy włoskich nurków RAID Italia, którym na początku 2016 roku udało się zebrać i połączyć pod wodą 173 osoby. Wydarzenie miało miejsce w wodach okalających słynną wyspę Elba. Zarówno krótkie podsumowanie, jak i materiał video znajdziecie w jednym z naszych wcześniejszych wpisów.

Źródło: guinnessworldrecods.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 9, 2017 15:14

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń