Włochy: 173 nurków ustanowiło nowy rekord Guinnessa! – video

Dodane przez Redakcja D24 Luty 24, 2016 18:24

Włochy: 173 nurków ustanowiło nowy rekord Guinnessa! – video

Włoska agencja informacyjna Raid Italia poinformowała o nowym nurkowym rekordzie Guinnessa, jaki został ustanowiony przez nurków z Półwyspu Apenińskiego.173 osoby utworzyły pod wodą ludzki łańcuch, który okazał się być najdłuższym stworzonym kiedykolwiek! Ponieważ cała akcja była zgłoszona i przeprowadzona z zachowaniem wszystkich wymaganych procedur, organizatorom udało się tym samym ustanowić nowy rekord Guinnessa!

Uczestniczący w próbie nurkowie wyposażeni byli w standardowy sprzęt do nurkowań rekreacyjnych, a ich podstawowym celem było pobicie wyniku francuskiej ekipy Groupement des Professionnels de la Plongée, która w 2013r. stworzyła pod wodą łańcuch liczący 110 ludzkich ogniw. Całą akcję przeprowadzono w morzu, nieopodal wybrzeży słynnej wyspy Elba.

Partycypujący w evencie nurkowie na powierzchni połączyli się liną oznaczoną specjalnymi markerami-bojkami, a następnie zanurzyli pod wodę, gdzie musieli w ten sposób wytrwać przez minimum 60 sekund. W ten sposób powstał najdłuższy podwodny ludzki łańcuch, który zostanie wpisany do księgi rekordów Guinnessa, jako nowy, najlepszy wynik. Pytanie brzmi: na jak długo? Może ktoś w Polsce pokusi się o pobicie tego wyniku i w nadchodzącym sezonie będziemy mieli okazje napisać o nowym rekordzie?

„Zrobiliśmy to, by promować nurkowanie. Chcieliśmy też pokazać, że nurkowanie może łączyć ludzi na całym świecie” – powiedział agencji Raid Italia jeden z organizatorów.

Do rekordowej długości „ludzkiego łańcucha” utworzonego na lądzie zapewne podwodny rekord prędko się nie zbliży, ale nic w tym dziwnego. „Suchy” rekord zgromadził bowiem ponad 5 mln osób! Rekord został ustanowiony 11 grudnia 2004r, a sam łańcuch mierzył 1050 km i rozciągał się pomiędzy miejscowościami Teknaf i Tentulia w Bangladeszu.

Źródło: guinnessworldrecords.com

Dodane przez Redakcja D24 Luty 24, 2016 18:24

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020