PADI świętuje wydanie 25 mln certyfikatów nurkowych!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 31, 2017 16:06

PADI świętuje wydanie 25 mln certyfikatów nurkowych!

Koniec minionego roku na stałe zapisze się w kronikach nurkowych. A na pewno tych, prowadzonych przez nurków związanych z PADI, jak i samą organizację. Otóż w 2016 roku świętowano okrągłą, 50 rocznicę powołania do życia Professional Association of Diving Instructors – organizacji, która przez minione pół wieku propagowała nurkowanie pod każdą szerokością geograficzną i miała olbrzymi wkład w to, jak dzisiaj wygląda nasz ukochany sport. Niewątpliwie miłym akcentem i kropką nad przysłowiowym „i” jest wydarzenie z 29 grudnia 2016r. To właśnie tego dnia PADI przekroczyła granicę 25 mln wydanych certyfikatów nurkowych!

Certyfikat Open Water Diver będący kamieniem milowym w historii organizacji, przypadł 22-letniej adeptce nurkowania, pochodzącej z Alberty w Kanadzie – Sarze Gleeson. Aby należycie uczcić całe wydarzenie PADI podarowało świeżo upieczonej kursantce wyjazd nurkowy do Australii, gdzie wraz z wybraną przez siebie osobą towarzyszącą, będzie mogła cieszyć się urokami Wielkiej Rafy Barierowej.

Nie zapomniano również o instruktorze, który wystawił certyfikat nr 25 mln. PADI Master Scuba Diver Trainer Bobby Post ze szkoły nurkowej Davy Jones Locker Diving zlokalizowanej na wyspie Koh Tao, również wypocznie łapiąc pomiędzy kolejnymi nurkowaniami promienie australijskiego słońca.

„W pierwszej chwili po otrzymaniu maila od CEO PADI – Drew Richardsona, myślałem że któryś z moich znajomych robi sobie ze mnie żarty” – powiedział Post.

Przy czym zaznaczył, że życiowa droga, jaką okazało się nurkowanie, zawiodła go właśnie na szósty, kolejny kontynet…

„Nie mogę się doczekać, by zobaczyć co przygotowała dla mnie Australi” – dokończył szczęśliwy instruktor.

Źródło: padi.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 31, 2017 16:06
Napisz swój komentarz

Brak komentarzy

W tej chwili brak komentarzy

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszym który skomentuje ten artykuł.

Napisz swój komentarz
Pokaż komentarze

Napisz swój komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany
Pola z gwiazdką są wymagane *

three × five =

nurkowyswiat

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 1
DAN polisa 2
DAN polisa 3

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

DAN Top 2
DAN Top 1