William Trubridge ustanowił nowy rekord świata w konkurencji CNF! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 21, 2016 13:59

William Trubridge ustanowił nowy rekord świata w konkurencji CNF! – video

Żywa legenda w świecie nurkowania swobodnego – Nowozelandczyk William Trubridge ustanowił kolejny Rekord Świata! Tym razem wynikiem 102 metry poprawił swój prawie 6-letni rekord w konkurencji CNF – Constant Weight Apnea Without Fins (ang. – stały balast bez płetwy -red.), wynoszący 101 metrów.

Ten niesamowity wynik będący jednocześnie 18 Rekordem Świata w karierze Trubridga, został osiągnięty w jego ulubionej lokalizacji – Dean’s Blue Hole na Bahamach, podczas eventu Steinlager Sequel.

13690603_1155371081151056_3559638824916661071_n

Dla zawodnika rodem z Nowej Zelandii ten konkretny rekord miał szczególne znaczenie. Pierwsze podejście miało miejsce w grudniu 2014 roku, jednak zakończyło się niepowodzeniem, kiedy 20 metrów przed osiągnięciem powierzchni zasłabł i musiał skorzystać z asysty nurków supportujących. Przed kolejną próbą sam zainteresowany mówił tak:

„Czuję, że jestem winny ten rekord Nowej Zelandii i kiedy w końcu go ustanowię, to będzie on dedykowany wszystkim tym, którzy to oglądają i czekają na mój sukces”

Materiał video, na którym możecie prześledzić od początku do końca całą próbę zakończoną sukcesem i ustanowieniem nowego Rekordu Świata znajdziecie tutaj. (Niestety ponieważ rekord jest bardzo świeżą sprawą, sponsor eventu – browar Steinlager, nie udostępnił na razie tego materiału do publikacji w innych miejscach niż jego profil na fb).

W studiu telewizyjnym w Auckland, w Nowej Zelandii transmisje na żywo śledzili rodzice Williama Trubridge’a – Linda i David. Podobnie jak cała reszta freedivingowego światka, byli poddenerwowani i zaniepokojeni, czy ich najmłodszy syn poradzi sobie i zgarnie kolejny laur do swojego CV.

„Oczywiście byliśmy poddenerwowani, głównie z powodu całego szumu medialnego, jaki towarzyszył temu wydarzeniu i który de facto czynił te próbę dużo trudniejszą. W takich warunkach ciężko zachować spokój i pozostać zrelaksowanym, co jest niezbędne w tym sporcie by osiągnąć zamierzony cel. Jednak jeżeli ktoś jest w stanie ustanowić ten rekord, to właśnie on” – powiedział ojciec rekordzisty – David Trubridge.

Cała próba trwała 4 minuty i 14 sekund. Wszystko przebiegło zgodnie z przewidzianymi procedurami i William Trubridge został jedynym człowiekiem na świecie, który w konkurencji CNF osiągnął głębokość 102 metrów.

Podczas ustanawiania nowego rekordu obecna była m.in. Carla Hanson – przewodnicząca AIDA, która pełniła również rolę arbitra.

Źródło: deeperblue.com, facebook.com/Steinlager

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 21, 2016 13:59
Napisz swój komentarz

Brak komentarzy

W tej chwili brak komentarzy

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszym który skomentuje ten artykuł.

Napisz swój komentarz
Pokaż komentarze

Napisz swój komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany
Pola z gwiazdką są wymagane *

five × two =

nurkowyswiat

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 2
DAN polisa 1
DAN polisa 3

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

DAN Top 2
DAN Top 1