KUBI wprowadza eko-opakowania

Dodane przez Informacja prasowa Czerwiec 19, 2018 14:09

KUBI wprowadza eko-opakowania

Wielokrotnie nagradzany system suchych rękawic KUBI, od ponad siedmiu lat znajduje się wszędzie tam, gdzie nurkowie potrzebują niezawodnych rozwiązań, by prowadzić najbardziej wymagające eksploracje i zaawansowane nurkowania techniczne. Zainspirowana tym pionierskim duchem, firma KUBI postanowiła wykonać kolejny śmiały krok – całkowite pozbycie się tworzyw sztucznych z opakowań pełnej gamy swoich produktów. Od 1 lipca 2018 roku wszystkie systemy i akcesoria do suchych rękawic KUBI, będą dostarczane w opakowaniach papierowych w 100% nadających się do recyklingu.

Zdecydowanie największą zmianę można zaobserwować w standardowym zestawie rękawic suchych KUBI, który jest teraz dostarczany bez wszystkich plastikowych opakowań. KUBI poszło o wiele dalej niż po prostu zastąpienie plastikowych toreb bardziej przyjaznymi dla środowiska alternatywami – wróciło do deski kreślarskiej by stworzyć rozwiązanie i odpowiedzieć na pytanie, jak najlepiej dostarczyć produkt w sposób, który znacznie zmniejsza wpływ na środowisko. Zewnętrzna torebka z tworzywa sztucznego, karta nagłówkowa i zszywki zostały całkowicie usunięte i zastąpione atrakcyjną, w 100% nadającą się do recyklingu tekturową etykietą, przymocowaną bezpośrednio do podręcznej torby KUBI. Wewnątrz główne komponenty są teraz dostarczane w zamkniętych papierowych torebkach.

Asortyment akcesoriów suchych rękawic KUBI przeszedł podobną przemianę, usunięcia wszystkich plastikowych opakowań. Wszystkie produkty dodatkowe KUBI, będą dostarczane w zaplombowanych papierowych torebkach, oznaczonych kolorami za pomocą farb na bazie wody. Główne elementy, w tym aluminiowe pierścienie KUBI i uszczelki, zostaną dostarczone w czerwonych papierowych torebkach, podczas gdy zewnętrzne rękawice lateksowe będą dostarczane w czarnych. Z kolei wkładki rękawic termicznych, będą pakowane w pomarańczowe torby, swoim kolorem odzwierciedlające ocieplający charakter rękawiczek. Wszystkie torby papierowe używane w asortymencie można w 100% poddać recyklingowi.

„Zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi stanowią bardzo realne zagrożenie dla środowiska, a zwłaszcza dla oceanów. Dlatego KUBI podjęło śmiałą decyzję, aby zająć stanowisko w tej sprawie. Współpracując z kluczowymi dostawcami, zastanawialiśmy się, jakie opcje mogą być dostępne, aby zapewnić bardziej zrównoważony produkt. Usuwając tworzywa sztuczne, tradycyjnie używane do pakowania naszych suchych rękawic i akcesoriów, ograniczymy nie tylko nasz własny, ale także wpływ naszych klientów na środowisko. Chodzi po prostu o robienie właściwych rzeczy. Wierzymy, że zrobiliśmy duży krok we właściwym kierunku. „- powiedział Peter Wilson z KUBI.

Problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi i jego długofalowy wpływ na środowisko zyskał w ostatnim czasie znaczną uwagę mediów. W szczególności nurkowie są bardzo świadomi istnięjącego problemu. Badania pokazują, że od 8 do 12 milionów ton plastiku trafia do naszych oceanów każdego roku i kiedy już tam jest, stanowi poważne zagrożenie dla niezliczonych morskich zwierząt, ptaków i innych organizmów. W miarę upływu czasu ten sam plastik rozpada się na drobne cząsteczki, które absorbują toksyny uwalniane do wody. Te tak zwane „mikroplastyki” zawierają wysokie poziomy toksyn, które mogą przedostać się do łańcucha pokarmowego, powodując tykającą toksyczną bombę.

Źródło: Informacja prasowa

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Informacja prasowa Czerwiec 19, 2018 14:09

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN