Rekordowa liczba nurkowych mikołajów w bazie Vobster Quay!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 17, 2015 18:35

Rekordowa liczba nurkowych mikołajów w bazie Vobster Quay!

Już za tydzień rozpoczniemy obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji również w nurkowej części internetu, pojawia się coraz więcej informacji w świątecznym klimacie. Mamy podwodne choinki, świąteczne promocje i wiele sugestii na nurkowy prezent, a także… nurków przebranych za Świętego Mikołaja. Właśnie idąc tym ostatnim tropem, w angielskim Vobster Quay, rok rocznie zbierają się przebrani nurkowie, którzy wspierają swoją obecnością akcję charytatywną, prowadzoną przez lokalną społeczność nurkową.

Jak co roku celem całego eventu było zbieranie pieniędzy na wsparcie dla Royal National Lifeboat Institution – RNLI, zajmującej się ratowaniem ludzi na morzu. Jest to służba wyjątkowo szanowana i bliska sercu wszystkich nurków z Wielkiej Brytanii, nie dziwi więc społeczne zaangarzowanie całego światka nurkowego w UK.

Przy okazji udało się osiągnąć inny, równie prestiżowy cel. Nurkowie z Vobster Quay ustanowili bowiem nowy rekord świata, w liczbie nurkujących Świętych Mikołajów, znajdujących się w wodzie w tym samym czasie.

W tym roku było to 188 osób, które 13 grudnia zjechały się z całych Wysp Brytyjskich i pobiły rekord z 2013r, kiedy do wody weszło razem 175 osób. Poprzeczka została podniesiona zaledwie o 8 osób, ale oba wyniki robią spore wrażenie.

MBlatchford-20151213-0248-Edit

Pierwsze „mikołajowe” nurkowanie odbyło się w 2007r. I od tamtej pory konto RNLI zostało zasilone kwotą ponad £30 tys! W tym roku oprócz wsparcia dla RNLI, zbierano również pieniądze na helikopter ratowniczy dla Dorset & Somerset Air Ambulance.

Dla osób uczestniczących w całej akcji dobroczynnej, przewidziano losowanie nagród, w postaci sprzętu nurkowego, ufundowanego m.in. przez: Apeks/Aqualung, Fourth Element, Otter Drysuits, KUBI UK, Sea&Sea, Hollis UK czy Light-For-Me.

Wszystkim, którzy pojawili się tego dnia, by wesprzeć słuszny cel i dobrze się bawić, dopisała również pogoda. W połączeniu z tym co udało się osiągnąć, wszyscy mają prawo do dużego zadowolenia. Pojawił się jednak mały problem… co teraz trzeba będzie zrobić, by pobić tak dobry wynik w przyszłym roku?

Źródło: vobster.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 17, 2015 18:35

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2019

Sortowanie
4Kwi - 7Całodniowa Deep and Extreme Indonesia
5Kwi - 7Całodniowa Marine Diving Fair 2019
11Kwi - 14Całodniowa Asia Dive Expo (ADEX)
12Kwi - 14Całodniowa Diving Resort Travel Expo
27Kwi - 28Całodniowa The Blue Wild
28KwiCałodniowa Central New York Dive Show