Szlifowanie szmaragdu czyli sprzątamy Jezioro Szmaragdowe

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 28, 2015 15:12

Szlifowanie szmaragdu czyli sprzątamy Jezioro Szmaragdowe

„Szlifowanie szmaragdu” to akcja zaplanowana na 2.05.2015 przez szczecińskie centrum nurkowe Born2Dive, której celem jest oczyszczenie dna Jeziora Szmaragdowego oraz najbliższej okolicy. Zatem jeżeli ten piękny i unikalny akwen jest wam bliski, jeżeli szkoliliście się w jego wodach, lub miło spędziliście czas w okolicy pełnej atrakcji, zapraszamy do przyłączenia się do wielkiego sprzątania!

„Nasionkiem” z którego wyrósł pomysł ekipy Born2Dive było odnalezienie zimą beczki z olejem, którą ktoś zatopił w jeziorze.

„Zimą tego roku na jeziorze Szmaragdowym podczas naszych szkoleniowych nurkowań odkryliśmy zatopione beczkę z olejem, które ktoś wrzucił nieroztropnie do akwenu. Stąd zrodził się pomysł, że warto zwrócić mieszkańcom Miasta uwagę na problem zaśmiecania okolicznych miejsc, które przecież tak wdzięcznie służą nam swoją urodą i atrakcjami podczas licznych rodzinnych spacerów.” – pisze na swojej stronie domowej ekipa Born2Dive.

Jak zapewniają organizatorzy, w dniu sprzątania jeziorka i okolicy, walutą będzie worek zebranych śmieci. To co uda się zebrać podczas sprzątania, będzie można wymienić m.in. na kawę, gorącą porcję grochówki, bilet wstępu do dmuchanego zamku dla dzieci, zwiedzanie wozów strażackich oraz wejściówkę na ognisko, które będzie jednocześnie zwieńczeniem dnia.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziały w akcji, bo Jezioro Szmaragdowe, to miejsce o które warto dbać i trzymać w jak najlepszym stanie! Ekipie Born2Dive życzymy powodzenia i świetnej pogody!

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 28, 2015 15:12

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019