Nautilus Live – podwodna ekspedycja z Bobem Ballardem online!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 25, 2011 12:03

Nautilus Live – podwodna ekspedycja z Bobem Ballardem online!

picture_1

Latem tego roku, Dr. Robert Ballard, Dr. Katherine Croff Bell oraz ich zespół badawczy, rozpoczęli ekscytującą przygodę. Jest nią projekt badawczy prowadzony z pokładu łodzi E/V Nautilius, mający na celu badanie historii i pogłębianie wiedzy o oceanach.

Ekspedycja rozpoczęła się w lipcu 2011r. w wodach Morza Czarnego. Kolejnymi akwenami na trasie będą: Morze Egejskie, Śródziemne i Atlantyk. Całość zakończy się w listopadzie u wybrzeży Izraela.

W ramach tego ciekawego projektu, naukowcy będą sporządzać mapę dna oceanicznego, zajmą się badaniem podwodnych wulkanów, poszukiwaniem nowych gatunków zwierząt, wraków i wielu innych obiektów.

ControlVan4to8.resized

Dzięki przekaźnikowi satelitarnemu na pokładzie statku, sygnał z przekazem video oraz inne dane, mogą być odbierane na całym świecie przez 24h. Dzięki temu, zespoły badawcze pracujące na lądzie, będą mogły uczestniczyć w badaniach.

Najbardziej wyjątkowe w całym tym przedsięwzięciu, jest to, że wszyscy możemy śledzić poczynania ekspedycji online! Dzięki zastosowaniu wspomnianej wyżej technologii, każdy za pośrednictwem swojego komputera, będzie mógł słyszeć o czym rozmawia zespół badawczy oraz zobaczyć, co aktualnie znajduje się w polu zainteresowania kamer video.

knidos_m

Aby połączyć się z pokładem E/V Nautilius, wystarczy wejść na stronę ekspedycji i cierpliwie poczekać, aż załaduje nam się obraz i dźwięk. Nie wiadomo, kiedy w pole widzenia naukowców wpadnie coś sensacyjnego, dlatego warto śledzić uważnie poczynania uczestników projektu.

Źródło: nautiluslive.org

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 25, 2011 12:03

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych