7000 par butów z oceanicznych odpadów trafia do sprzedaży

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 15, 2016 15:30

7000 par butów z oceanicznych odpadów trafia do sprzedaży

Swego czasu informowaliśmy o powstaniu konceptu bardzo wyjątkowych butów. Popularna marka Adidas oraz organizacja Parley for the Oceans stworzyły wspólnie projekt obuwia, wyprodukowanego z plastykowych odpadów. Oczywiście najważniejsze było miejsce pozyskania „surowca” wprost z oceanicznych wód.

W ostatnim roku wykorzystując drukarkę 3D, stworzono prototyp. Założeniem całego projektu było zademonstrowanie przemysłowi obuwniczemu, jak można zmienić kierunki swoich działań, by oprócz zmniejszenia kosztów i utrzymania jakości, przyczynić się do utylizacji odpadów zalegających w oceanach.

jpg

Dziś na rynek wypuszczane są już pierwsze pary, stworzone według tej szczytnej idei. Do sprzedaży trafić ma około 7000 par butów, wyprodukowanych przez Adidasa z plastykowych odpadów. Sprzedaż ma być prowadzona online od połowy listopada, a cena jednej pary ma wynosić ok. $220.

and-here-were-the-original-concept-shoes-from-last-year

Buty stworzone przez Adidasa i Parley for the Oceans w 95% wykonane są z oceanicznych odpadów, które wydobyto z wody w pobliżu Malediwów. Co ciekawe pozostałe 5% to również stanowią materiały pozyskane z recyklingu. Finalny produkt zyskał nazwę „UltraBOOST Uncaged Parley”.

jpg (7)

W tej chwili przewidziano do sprzedaży zaledwie 7000 par, jednak Adidas ma wielkie plany związane z produktami opartymi na tej idei. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych egzemplarzy, a także poszerzenia linii produktów stworzonych w ten sposób.

jpg (6)

„W 2017 roku planujemy stworzyć 1 mln par butów, wykorzystując technologię i doświadczenie nabyte do tej pory. Naszym głównym celem jest jednak doprowadzenie do całkowitego wyeliminowania nowego plastyku i zastąpienie go tym z recyklingu.” – oświadczył przedstawiciel niemieckiego koncernu.

Źródło: sciencealert.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 15, 2016 15:30

1 komentarz

  1. Diesel Listopad 15, 17:23

    Cel szczytny, surowiec tani, chociaż jego wydobycie i technologia obróbki może już nie do końca, to jednak 220 dolarów to gruba przesada. W ramach zachęcania do tego recyklingu cena powinna być o połowę niższa niż para zwykłych butów Adidasa.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń