EKO Nurkowy Dzień 2013 – podsumowanie

Dodane przez Sebastia Borek Październik 15, 2013 19:59

EKO Nurkowy Dzień 2013 – podsumowanie

Po raz piąty płetwonurkowie spotkali się w Gdyni na akcji Eko Nurkowy Dzień. Impreza miała miejsce 12.10.2013 w porcie jachtowym w Gdyni. W tym roku rekordowa liczba płetwonurków – bo aż 152 – wzięła udział w podwodnym sprzątaniu.

W związku z silnym wiatrem, który uniemożliwił wypłynięcie łodzi z płetwonurkami, zmuszeni byliśmy zawęzić obszar do terenu samej mariny. Jednak efekty niespełna godzinnego nurkowania i tak były spektakularne. Wyciągnięto sporą ilość śmieci a między innymi znalazł się: wiklinowy fotel, wózek sklepowy, boja, opony, wanna, żagiel, wózki do transportu łódek, opony oraz tradycyjnie mnóstwo butelek i puszek.

Patronat honorowy obok Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, objął też Dowódca Marynarki Wojennej RP Admirał Floty Tomasz Mathea. Wsparli nas płetwonurkowie MW z Ośrodka szkolenia nurków i płetwonurków WP oraz jednostka specjalna FORMOZA.

Firmy nurkowe Santi i No Gravity udostępniły do testów ocieplacze i suche skafandry. Inne, takie jak Mola Mola, Apollo Polska, VDS system zorganizowały swoje stoiska. Dzięki wielu sponsorom płetwonurkowie mogli liczyć na ciepły posiłek, pamiątkowe koszulki i losowanie nagród. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.

Dodane przez Sebastia Borek Październik 15, 2013 19:59

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN