PADI ogłosiła zwycięzcę konkursu – Sea The Change

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 23, 2012 11:30

PADI ogłosiła zwycięzcę konkursu – Sea The Change

 padistchcc

Divemaster Seth Greenspan, twórca filmu trwającego 8min, został ogłoszony zwycięzcą konkursu „PADI Sea the Change Conservation contest”. Laureat przedstawił do konkursu pracę, której tematem było udokumentowanie, odradzanie się raf koralowych na świecie.

 

Za swój film, Greenspan otrzymał główną nagrodę – $5000. Dodatkowo, kolejne $5000, PADI przekazało na wskazane przez autora filmu, konto organizacji Project AWARE, zajmującej się ratowaniem środowiska.

 

„Jestem niesamowicie wdzięczny PADI, iż dała mi możliwość podzielenia się moją pracą i informacjami na temat stanu raf koralowych. Pracuję w tej chwili nad filmem dokumentalnym, prezentującym fatalną sytuację na wielu rafach. Pieniądze z wygranej przeznaczę na dalszą realizację tego projektu.”


Zorganizowany przez PADI konkurs, stworzył okazję nie tylko na wygranie pokaźnej sumki, ale przede wszystkim zachęcił ludzi, aby złapali za kamerę i pokazali innym, jak troszczą się o środowisko naturalne na swoich nurkowiskach.

 

Reakcja była wspaniała! Kilkaset tysięcy odwiedzin strony konkursowej oraz setki uczestników nadsyłających swoje filmy – to przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tematyka była najróżniejsza. Od wspólnego sprzątania plaży, po zorganizowane akcje, aktywujące organy użyteczności publicznej.

 

Konkurs ukazał również potęgę serwisów społecznościowych, których pośrednictwo jest nieocenione w takich sytuacjach. Organizatorzy, chcą dzięki takim gigantom internetu jak Facebook i Youtube, dotrzeć ze swoim przesłaniem, do jak największej liczby osób. Wszyscy musimy zadbać o nasze otoczenie, aby najwspanialsze miejsca nurkowe, dalej mogły cieszyć oczy kolejnych nurków.

 

Źródło: padi.com/seathechange


Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 23, 2012 11:30

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja