Costa Concordia: na promie zatrzymano szabrowników

Dodane przez Małgorzata Brykała Listopad 20, 2013 18:56

Costa Concordia: na promie zatrzymano szabrowników

W ubiegłym tygodniu w okolicach wraku Costa Concordia miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Grupa nurków zawodowych zatrudnionych przy pracach porządkowych i usuwaniu wraku została aresztowana podczas próby kradzieży.

Włoska policja poinformowała o aresztowaniu dwóch Brytyjczyków i dwóch Afrykańczyków, którzy zostali zauważeni podczas nieautoryzowanego wejścia na wrak. W toku czynności śledczych ustalono, że wszyscy sprawcy byli zatrudnieni przez firmę Salvage Consortium Titan-Micoperi.

We wczesnych godzinach porannych Carabinieri zostali zawiadomieni o całej sytuacji przez obsługę monitoringu CCTV, która zauważyła nurka wspinającego się na pokład uszkodzonego promu.

Przy zatrzymanych rabusiach znaleziono puste plecaki z logo zatrudniającej ich firmy, która natychmiast zdecydowała o ich zwolnieniu. Jak widać niektórzy nie potrafią oprzeć się pokusie i wykorzystają każdą sposobność, żeby się trochę wzbogacić.

O pracach związanych z podniesieniem i odholowaniem wraku pisaliśmy w naszym wrześniowym artykule. Jak dotychczas była to największa tego typu operacja, nad którą wspólnie pracowali eksperci z całego świata.

Źródło: cdiver.net
Foto: EU Humanitarian Aid and Civil Protection/flickr

Dodane przez Małgorzata Brykała Listopad 20, 2013 18:56

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń