Video-wywiad z Tomaszem Stachurą

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 27, 2012 19:10

Video-wywiad z Tomaszem Stachurą

W zeszłym roku informowaliśmy o wspaniałym odkryciu, jakiego dokonali szwedzcy nurkowie. Udało im się odnaleźć prawdziwy diament wśród okrętów – wrak jednostki Mars. W swoim czasie był to cud techniki, wzbudzający strach i zazdrość krajów rywalizujących ze Szwecją o prymat na Bałtyku.

Niestety jego wspaniałość stała się również przekleństwem i droga do zguby. Król Danii oczarowany jednostką, zapragnął ją mieć wśród okrętów swojej floty. W efekcie doszło do nieuniknionej konfrontacji, którą po 2 dniach walk zakończył smutny finał, a Mars wraz z 800 członkami załogi powędrował na dno Morza Bałtyckiego.

Dzisiaj, kiedy lokalizacja wraku jest już znana, a on sam objęty został ochroną, prowadzone są prace, mające na celu dokładnie zbadanie go i uczynienie z niego podwodnej atrakcji szwedzkich wód. Wśród członków niedawnej ekspedycji na Marsa, znalazł się nasz rodak – Tomasz Stachura. Tomek został zaproszony przez Ocean Discovery w charakterze nurka-fotografa, który miał stworzyć mozaikę spoczywającej na dnie jednostki.

Więcej o swojej roli i wrażeniach z nurkowań ze szwedzką ekipą opowie sam, w zamieszczonym poniżej materiale video.

Foto: Tomasz Stachura

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 27, 2012 19:10

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja