Video-wywiad z Tomaszem Stachurą

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 27, 2012 19:10

Video-wywiad z Tomaszem Stachurą

W zeszłym roku informowaliśmy o wspaniałym odkryciu, jakiego dokonali szwedzcy nurkowie. Udało im się odnaleźć prawdziwy diament wśród okrętów – wrak jednostki Mars. W swoim czasie był to cud techniki, wzbudzający strach i zazdrość krajów rywalizujących ze Szwecją o prymat na Bałtyku.

Niestety jego wspaniałość stała się również przekleństwem i droga do zguby. Król Danii oczarowany jednostką, zapragnął ją mieć wśród okrętów swojej floty. W efekcie doszło do nieuniknionej konfrontacji, którą po 2 dniach walk zakończył smutny finał, a Mars wraz z 800 członkami załogi powędrował na dno Morza Bałtyckiego.

Dzisiaj, kiedy lokalizacja wraku jest już znana, a on sam objęty został ochroną, prowadzone są prace, mające na celu dokładnie zbadanie go i uczynienie z niego podwodnej atrakcji szwedzkich wód. Wśród członków niedawnej ekspedycji na Marsa, znalazł się nasz rodak – Tomasz Stachura. Tomek został zaproszony przez Ocean Discovery w charakterze nurka-fotografa, który miał stworzyć mozaikę spoczywającej na dnie jednostki.

Więcej o swojej roli i wrażeniach z nurkowań ze szwedzką ekipą opowie sam, w zamieszczonym poniżej materiale video.

Foto: Tomasz Stachura

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 27, 2012 19:10

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2018

Sortowanie
10Lis - 11Lis 1001:00Lis 11Scottish Dive Conference
14Lis - 17Lis 1401:00Lis 17DEMA Show 2018
16LisCałodniowa Konferencja historyczna z okazji 50-lecia eksperymentu Meduza