Freedivingowy vice mistrz świata potwierdza wysoką formę

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 11, 2011 15:53

Freedivingowy vice mistrz świata potwierdza wysoką formę

matmalinarybnik

Mateusz Malina, który z końcem września tego roku, został vice mistrzem świata w konkurencji Free Immersion, na rozgrywanych w Kalamata zawodach AIDA, potwierdził aspiracje do najwyższych celów. W trakcie grudniowych zawodów o Barbórkowy Puchar Śląska rozgrywanych w Rybniku, ustanowił dwa nowe rekordy Polski!

 

W przeciwieństwie do turnieju w Kalamata, tym razem rywalizowano na basenie. Rywalizacja toczyła się we wszystkich konkurencjach rozgrywanych na obiektach zamkniętych, czyli: statyka, dynamika w płetwach oraz dynamika bez płetw.

 

Jeden z najlepszych zawodników w kraju i przebojem wdzierający się do światowej elity freediver – Mateusz Malina, ustanowił rekord Polski w konkurencjach: dynamika w płetwach – 225 m oraz dynamika bez płetw 175m. W tym miejscu warto przypomnieć, że w drugiej konkurencji, Mateusz na zawodach rozgrywanych we Wrocławiu 19-29 marca 2011r., ustanowił rekord kraju wynikiem 165m!

 

Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że freedivingiem zajmuje się dopiero od 3 lat! Nie przeszkadza mu to jednak rywalizować z powodzeniem wśród najlepszych.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Źródło: rybnik.free-diving.pl

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 11, 2011 15:53

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN