Nowy rekord Guinnessa w najdłuższym nurkowaniu w morskiej wodzie – video

Dodane przez Redakcja D24 Marzec 9, 2016 19:56

Nowy rekord Guinnessa w najdłuższym nurkowaniu w morskiej wodzie – video

W ostatnim czasie przeżywamy okres ustanawiania kolejnych rekordów. Na dziś mamy dla was wyczyn, którego podjęła się obywatelka USA – Christi Quill. Na początku lutego 2016r. ustanowiła ona nowy rekord Guinnessa w najdłuższym nurkowaniu w morskiej wodzie w kategorii kobiet! Rekordowa próba trwająca 51 h i 25 min została przeprowadzona u wybrzeży San Diego w Kalifornii. Tym samym oznacza to, że poprzedni wynik został poprawiony o ponad 1 godzinę!

Docenić należy również niezwykłą motywację Christi, która pchnęła ją do podjęcia tej wyczerpującej próby. Rok wcześniej Amerykanka straciła matkę, która zmarła na raka piersi. Sama próba ustanowienia nowego rekordu Guinnessa, oprócz tego, że okazała się sukcesem, pomogła zebrać fundusze na działalność American Cancer Society.

„Postanowiłam, że jako nurek powinnam robić to, co wychodzi mi najlepiej . Dlatego postanowiłam wykorzystać próbę ustanowienia nowego rekordu Guinnessa, by wystartować z kampanią mającą na celu zebranie funduszy na walkę z rakiem. Byłam bardzo podekscytowana mogąc podjąć się tego wyzwania i było to spowodowane szczytnymi pobudkami. Dziękuję za umożliwienie mi tego niezwykłego i wspaniałego przeżycia” – powiedziała po wszystkim świeżo upieczona rekordzistka.

Christi nie miała by jednak szans doprowadzić swojego marzenia do końca, gdyby nie sztab wspierających ją ludzi.

Reklama

„Wspierała mnie ekipa ponad 30 osób i nurków zabezpieczających, którzy z tej okazji wystąpili pod nazwą Team Amazing. To oni wspierali mnie sprzętowo oraz dostarczali mi jedzenie i wodę, bym mogła doprowadzić tę próbę do szczęśliwego finiszu” – dodała szczęśliwa Quill.

Nurkowanie przebiegało na niewielkiej głębokości, której średnia wynosiła 7 metrów, a minimum 5 metrów.

Źródło: guinnessworldrecords.com

Dodane przez Redakcja D24 Marzec 9, 2016 19:56

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych