Jak można wykorzystać skuter nurkowy?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 25, 2012 21:09

Jak można wykorzystać skuter nurkowy?

O tym, że skutery zmieniły oblicze nurkowania, nie trzeba przekonywać nikogo, kto miał okazję korzystać z możliwości jakie oferują. Niezależnie od typu nurkowania jakie prowadzimy, dodatkowy napęd pozwoli nam cieszyć się naszym ulubionym sportem jeszcze bardziej, wyciskając z każdego zanurzenia maksimum możliwości.

Weźmy np. nurkowani wrakowe, czy jaskiniowe. Dzięki mocy oferowanej nam przez skuter, możemy zwiedzić więcej i w krótszym czasie. Nurkowanie w miejscach gdzie dwa wraki znajdują się w niedużej od siebie odległości, nie nastręcza już problemów, z decyzją który z nich zobaczyć, bo przemieszczając się zdecydowanie szybciej, możemy zobaczyć oba.

W jaskini z kolei, nie dość, że często ułatwiamy sobie transport gazów, to kolejne korytarze mijamy w mgnieniu oka. Jest to szczególnie użyteczne, gdy nasz cel, jest położony daleko od wejścia do jaskini. W razie sytuacji awaryjnej, zdecydowanie lepiej jest mieć takie cacko pod ręką.

Co do nurkowania rekreacyjnego, to wykorzystanie skuterów, ograniczone jest tylko nasza fantazją. Podobnie zresztą rzecz ma się we freedivingu, gdzie coraz większą popularnością, cieszą się zawody polegające na ściganiu się skuterami w określonych kategoriach.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 25, 2012 21:09

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama