I Ogólnopolskie sprzątanie jeziora Czarnogłowy

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 1, 2013 20:35

I Ogólnopolskie sprzątanie jeziora Czarnogłowy

Po raz pierwszy Szczecińskie Centrum Nurkowe Dive Devil w porozumieniu z Gminą Przybiernów i pod patronatem No GRAVITY zorganizowało 19 maja br. sprzątanie j. Czarnogłowy. Jak wiadomo j. Czarnogłowy to stara kopalnia kredy i jeden z najciekawszych zbiorników nurkowych w woj. zachodniopomorskim.

Akwen ten jest popularny nie tylko wśród lokalnych nurków ale spotyka się tu również wiele osób z Polski oraz Niemiec, Dani i Holandii. Dobry dojazd,bliska odległość od morza i mnóstwo walorów przyrodniczych nad i pod wodą sprawiają że czasami trudno znaleźć miejsce na parkingu przy plaży.

Pod wodą znajdziemy piękne ściany kredowe, zatopiony las, pozostałości po kopalni i wspaniałą roślinność. Niestety duża ilość turystów nie potrafi posprzątać po sobie co skutkuje sporą ilością śmieci w okolicy plaży. Podobnie jest pod wodą. Tu też nazbierało się sporo zanieczyszczeń po plażowiczach ale też po wędkarzach i to w różnych częściach akwenu. Dało to się zauważyć podczas zeszłorocznych nurkowań dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić.

W akcji nad jeziorem Czarnogłowy wzięło udział prawie 60 osób. Liczną grupę stanowili nurkowie wraz z rodzinami. Uczestnicy akcji podzielili się na dwie grupy: jedni sprzątali zbiornik wodny a drudzy brzeg jeziora. Jak się okazało było co zbierać.

Wśród „skarbów” dominowały butelki, puszki, torebki foliowe i pontony. Znalazła się rówinież pralka, stare opony i rura metalowa. Dodatkowe upominki ufundowane przez No Gravity otrzymali ci, którzy w sposób wyjątkowy zaangażowali się w zbiórkę śmieci.

Wszyscy uczestnicy niedzielnej akcji przy okazji mogli potestować ocieplacze No Gravity i bliżej nas poznać. Podsumowanie akcji zakończono poczęstunkiem tj. pyszną grochóweczką oraz kiełbasą z grilla.

Dziękujemy za udział wszystkim płetwonurkom oraz wszystkim osobom, które pomagały nam na powierzchni. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Dziękujemy również współorganizatorom niedzielnego Pirwszego Ogólnopolskiego sprzątania j. Czarnogłowy. Bardzo dziękujemy za miłą i przyjemną atmosferę oraz poczęstunek a szczególnie Tomkowi Szymańskiemu z Dive Devil, który to wszystko kordynował.

Więcej zdjęć ze sprzątania Jeziora Czarnogłowy.

Źródło:

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 1, 2013 20:35

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych