Sprzątanie jeziora Czarnogłowy – 19.05.2013

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 24, 2013 20:27

Sprzątanie jeziora Czarnogłowy – 19.05.2013

Jezioro Czarnogłowy to dawna kopalnia kredy i jeden z ciekawszych zbiorników nurkowych w województwie Zachodniopomorskim. Akwen ten jest popularny nie tylko wśród lokalnych nurków ale spotyka się tu również wiele osób z Polski oraz Niemiec, Dani i Holandii. Dobry dojazd, bliska odległość od morza i mnóstwo walorów przyrodniczych nad i pod wodą sprawiają że czasami trudno znaleźć miejsce na parkingu przy plaży.

Pod wodą znajdziemy piękne ściany kredowe,zatopiony las ,pozostałości po kopalni i wspaniałą roślinność.Niestety duża ilość turystów nie potrafi posprzątać po sobie co skutkuje sporą ilością śmieci w okolicy plaży. Podobnie jest pod wodą. Tu też nazbierało się sporo zanieczyszczeń po plażowiczach ale też po wędkarzach i to w różnych częściach akwenu.

Dało to się zauważyć podczas zeszłorocznych nurkowań, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić. W porozumieniu z Gminą Przybiernów i pod patronatem firmy No Gravity organizujemy I Zachodniopomorskie Sprzątanie Jeziora Czarnogłowy, które odbędzie się 19 maja (niedziela) o godz. 10.00.

Zaczynamy o godzinie 10 zbiórka na parkingu przy plaży. Podzielimy się na grupy i działamy. Do dyspozycji nurków będą łódki, które rozwiozą uczestników w różne miejsca jeziora. Śmieci zbieramy w specjalne worki. Osoby które będą sprzątać na lądzie również otrzymają worki i rękawiczki.

Od godziny 12 na wszystkich uczestników będzie czekać gorący poczęstunek grillowy, a najlepsi „zbieracze” otrzymają upominki od firmy No Gravity. Wszystkie zebrane śmieci bezpłatnie wywiezie gmina Przybiernów.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Impreza jest całkowicie darmowa, ale prosimy chętnych jesli to możliwe o wcześniejszą informacje potwierdzającą przyjazd emailowo scn@divedevil.com.pl lub telefonicznie 601725077

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 24, 2013 20:27

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama