Śmiertelny wypadek nurkowy w jeziorze Łagowskim

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 1, 2020 16:15

Śmiertelny wypadek nurkowy w jeziorze Łagowskim

W sobotę, 1 lutego, około godziny 14.40 Straż Pożarna odebrała wezwanie do zdarzenia, które miało miejsce w wodach jeziora Łagowskiego. Z otrzymanych informacji wynikało, że w akwenie położonym koło Świebodzina w województwie lubuskim, miał miejsce wypadek z udziałem nurka.

Na miejsce wypadku wysłano cztery zastępy strażaków, a wśród nich specjalną ratowniczą grupę wodno-nurkową. Do akcji włączyły się również policja oraz pogotowie ratunkowe ze Świebodzina.

Wkrótce ratownicy wydobyli z wody na brzeg nieprzytomnego mężczyznę, który prowadził nurkowanie. Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że mężczyzna mógł być instruktorem nurkowania, a w wodzie towarzyszyły mu 3 inne osoby.

Źródło: gazetalubuska.pl
Foto: pila.psp.wlkp.pl


Torpedownia jest unikalnym i bardzo ciekawym miejscem nurkowym. Więcej o jednej z najbardziej charakterystycznych trójmiejskich miejscówek, przeczytacie w 11 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 1, 2020 16:15

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń