Ponad 150 ratowników szuka w Indonezji 3 zaginionych nurków

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 7, 2019 19:00

Ponad 150 ratowników szuka w Indonezji 3 zaginionych nurków

W minioną niedzielę, 3 listopada, wodach Morza Jawajskiego zaginęło trzech nurków. Lokalne służby poszukiwawczo-ratownicze Basarnas oddelegowały do poszukiwań ponad 150 ratowników, którzy prowadzą działania na terenie 900 km² pomiędzy Sumatrą i Jawą.

Ratownicy skupili się na dokładnym przeczesaniu wód Cieśniny Sundajskiej w prowincji Banten, gdzie w niedzielne popołudnie trójkę mężczyzn widziano po raz ostatni. Zaginieni to trzech turystów, dwóch obywateli Chin i mieszkaniec Singapuru.

missing-divers--2-

Z oficjalnych danych przekazywanych przez lokalne media wiadomo, że zaginionych poszukuje 9 jednostek pływających i śmigłowiec. Poszukiwani nurkowie przebywali z przyjaciółmi na wyspie Sangiang, około 30 min od portu Merak.

missing-divers (1)

W niedzielę 6 z nich wybrała się na nurkowanie, jednak po godzinie z wody wróciły tylko 3 osoby. Ratownicy zakładają, że zaginionych nurków mógł porwać prąd i wynieść w kierunku Oceanu Indyjskiego.

Źródło: channelnewsasia.com


Chorwacja wciąż ma w sobie wiele do odkrycia, również pod wodą. O wspaniałościach ukrytych w głębi u wybrzeży wyspy Rab, dowiecie się więcej z artykułu Piotra Karasia, opublikowanego w 8 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 7, 2019 19:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019