JW Formoza – rozpoczyna rekrutację wśród cywili

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 1, 2019 15:30

JW Formoza – rozpoczyna rekrutację wśród cywili

Jednostka Wojskowa Formoza rozpoczyna rekrutację na stanowiska operatorów zespołów bojowych wśród osób nie związanych wcześniej z wojskiem i służbami mundurowymi, spoza kręgu MON i MSWiA i bez przeszkolenia wojskowego. Każdy kto czuje się na siłach może spróbować swoich sił i podjąć wyzwanie by dołączyć do elity.

Żołnierzem Jednostki Wojskowej Formoza może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię (jest niekarana) i ukończy z wynikiem pozytywnym selekcję/kwalifikację. Rekrutacja w zależności od przewidywanego stanowiska służbowego dzieli się na selekcję i kwalifikację.

5adf3badbec66_o_large

Selekcja ukierunkowana jest na dobór kandydatów na stanowiska operatorów zespołu bojowego. Z kolei kwalifikacja ukierunkowana jest na dobór kandydatów na stanowiska w komórkach zabezpieczających jednostki.

Ci z was, którzy myślą o podjęciu wyzwania, powinni przede wszystkim pamiętać, że starają dostać się do elity. Nie ma tu miejsca na uchybienia czy błędy. Tyczy się to każdego z etapów. Od poprawnego i starannego wypełnienia ankiety, po testy sprawnościowe i psychologiczne. Chęć służby wśród najlepszych żołnierzy musi być świadomym i przemyślanym wyborem, a każdy z kandydatów musi odznaczać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami i wytrzymałością.

Najbliższy nabór do Jednostki Wojskowej Formoza ruszy w 2020 roku.

Formoza_3

Źródło: formoza.wp.mil.pl
[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 1, 2019 15:30

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama