Na dnie jeziora odnaleźli wrak zaginionego samolotu

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Maj 24, 2019 07:00

Na dnie jeziora odnaleźli wrak zaginionego samolotu

Policja stanowa poinformowała o odnalezieniu wraku samolotu, którego poszukiwano od blisko dwóch tygodni. Maszyna i dwóch pilotujących ją mężczyzn zaginęli 12 maja. Rozbity wrak awionetki odnaleziono na dnie jeziora Michigan, niedaleko wybrzeży miejscowości Frankfort, w hrabstwie Benzie.

Wrak samolotu Beech Craft Bonanza 35 odnaleziono na głębokości ponad 155 metrów, około ¼ mili od brzegu. Śledczy prowadzili poszukiwania wykorzystując urządzenie typu Autonomous Underwater Vehicle – AUV i dzięki niemu zauważyli na dnie konstrukcję przypominającą samolot.

Następnie wykorzystano zdalnie sterowanego robota ROV wyposażonego w kamerę, w celu potwierdzenia, że samolot znajdujący się na dnie, to ten, który zaginął 12 maja. Robot został użyty również do przeszukania obszaru w pobliżu samolotu, jak również jego wnętrza. Niestety nie udało się odnaleźć ciał ofiar wypadku.

„Chociaż cieszymy się, że możemy przekazać rodzinom dodatkowe informacje, zdajemy sobie również sprawę, że zamknięcie dla nich tego rozdziału może być trudne, jeżeli nie uda się odnaleźć ciał ich najbliższych” – powiedział w oświadczeniu przedstawiciel policji stanowej hrabstwa Benzie.

Źródło: mlive.com
Foto: FlugKerl2, CC BY-SA 3.0

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Maj 24, 2019 07:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019