Zapierające dech ujęcia wieloryba z Monteray Bay – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 17, 2019 18:07

Zapierające dech ujęcia wieloryba z Monteray Bay – video

Od czasu do czasu natura objawia się w pełnej krasie, przypominając nam, jak mali jesteśmy w konfrontacji ze światem. W wodach kalifornijskiej zatoki Monterey Bay doszło właśnie do takiego niezwykłego zestawienia, gdzie człowiek stanął oko w płetwę z olbrzymim wielorybem.

Zatoka jest domem dla wielu gatunków morskich ssaków i znajduje się na szlaku wędrówek pływaczy szarych oraz humbaków, przez co jest popularnym miejscem do obserwacji wielorybów. Nic więc dziwnego, że właśnie tutaj, udało się zrobić tak niesamowite zdjęcia i nagrania wideo.

16_CATERS_WHALE_BREACH_CLOSE_TO_BOAT_05-1024x683

Wieloryb wybijający się ponad taflę oceanu, a w pobliżu niczego nie spodziewający się ludzie, płynący łodzią „Baja Sueno”.

„Wieloryb jest ogromny! Gdybym był rybakiem, prawdopodobnie potrzebowałbym nowej bielizny” – powiedział fotograf, który uchwycił niesamowity moment.
Humbak prezentując się w pełnej krasie sprawił, że łódź rybacka wyglądała na niewiarygodnie malutką w zestawieniu z jego kolosalnych rozmiarów ciałem.

Fotograf – Douglas Craft, robił zdjęcia z innej łodzi i pod kątem, dzięki czemu zwierzę wyglądało na jeszcze większe. Oprócz niesamowitych zdjęć Crafta, Kate Cummings zdołała uchwycić wszystko na wideo. Cały skok od początku do końca.

„Fajnie, że udało się uchwycić ten film. Wieloryb już kilkakrotnie wynurzył się znacznie dalej od łodzi, ale czasami, gdy wieloryby wynurzają się wiele razy, zmierzają w określonym kierunku. Doszłam do wniosku, że następny wyskok będzie w pobliżu łodzi, ponieważ wieloryb zmierzał w tę stronę. Muszę jednak przyznać, że byłam bardzo zaskoczona, tym, jak idealnie wieloryb i łódź ustawili się względem siebie”

14_CATERS_WHALE_BREACH_CLOSE_TO_BOAT_03-731x1024

Dorosłe humbaki ważą około 30 ton, a ich rozmiar waha się od 12 do 16 metrów. Humbak z uwagi na swoje różne zachowania jest bardzo wdzięcznym i popularnym obiektem obserwacji wśród miłośników wielorybów.

Źródło: boredpanda.com
Foto: Douglas Croft

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 17, 2019 18:07

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń