Wielorybi szpieg z Rosji i wyłowiony iPhone – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Maj 15, 2019 20:41

Wielorybi szpieg z Rosji i wyłowiony iPhone – video

Telefon upuszczony do morza zwykle wiele osób spisuje na straty. Niektórzy chcąc odzyskać kartę SIM czy istotne dane, zatrudniają nurka, by spróbował odnaleźć zgubiony aparat. Są również tacy, którym na ratunek przychodzi przyjazny waleń, który z przyjemnością wydobędzie zgubiony telefon z dna akwenu. Właśnie takie zdarzenie, utrwalili na filmie turyści w Norwegii. Całe szczęście, bo gdyby nie zapis video, nikt by w tę historię nie uwierzył.

Żeby historia była jeszcze bardziej niesamowita i niewiarygodna, część osób uważa, że białucha arktyczna utrwalona na filmie jest… rosyjskim wielorybem szpiegowskim, który pojawił się na pierwszych stronach gazet w zeszłym tygodniu.

Poniższy film został pierwotnie opublikowany na Instagramie przez Isę Opdahl. Video nakręcono w Hammerfest, w Norwegii.

Telefon należy do Iny Mansiki, która wraz z przyjaciółmi szukała sławnego wielorybiego szpiega. Na swoje szczęście udało się jej go znaleźć.

„Położyliśmy się na krawędzi doku, aby lepiej się przyjrzeć i być może pogłaskać. Zapomniałem zamknąć kieszeń marynarki i telefon wypadł z niej do wody. Spisałam go już na straty i byłam pewna, że przepadł na zawsze, ale wieloryb zanurkował znikając pod wodą, a po kilku chwilach wynurzył się z telefonem w pysku!” – powiedziała Mansiki

Rosyjski szpieg? Chyba jednak nie. Wątek szpiegowski pojawił się około tygodnia przed sytuacją ze zgubionym aparatem. Białucha została zauważona, kiedy podpłynęła do norweskich rybaków. Miała na sobie coś, co wyglądało na uprząż do aparatu. Całość była wyraźnie za ciasna, a wieloryb okazał się bardzo przyjazny, więc rybak postanowił ją usunąć.

fbd6806d-47c5-4eef-8384-2f7fbbeb7aab-AP_Norway_Beluga_Whale

Uprząż miała etykietę, która wskazywała, że pochodzi z Sankt Petersburga. Nie trzeba było więc wiele czasu, by pojawiły się plotki o wielorybim szpiegu, będącym na usługach Kremla.

Sytuacje skomentował również rosyjski dziennikarz Wiktor Baraniec, który żartobliwie zwrócił uwagę, że gdyby Rosjanie naprawdę wykorzystywali biełuchę jako wielorybiego szpiega, to raczej nie wyposażyli by zwierzęcia w uprząż, która jednoznacznie wskazywałaby do kogo należy.

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Maj 15, 2019 20:41

Dołacz do nas na Facebooku

chris benz komando diver

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN