Weteran zanurkował na wraku swojej dawnej jednostki – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Kwiecień 13, 2019 19:14

Weteran zanurkował na wraku swojej dawnej jednostki – video

Niezwykle piękną klamrą okazało się nurkowanie weterana US Navy Pete Larsona, który postanowił odwiedzić wrak okrętu USS „Kittewake”, na którym niegdyś pełnił służbę. Warto zaznaczyć, że jednostka po wysłużeniu swoich lat zyskała nowe życie i została zamieniona w jedną z największych nurkowych atrakcji na Kajmanach!

Larson udał się w swoją sentymentalną podróż na Wielki Kajman, na Morzu Karaibskim, by ponownie zobaczyć charakterystyczną jednostkę. Okręt USS „Kittewake” zapisał się w historii, dzięki odnalezieniu i wyłowieniu rejestratora danych z promu kosmicznego Challanger w 1986 roku.

Pete Larson służył na „Kittewake” jako inżynier od 1986 do 1989 roku. Był również w składzie załogi, która uczestniczyła w ostatnim rejsie okrętu na Kajman Wielki. Następnie w 1994 roku, jednostka została wycofana ze służby w amerykańskiej marynarce US Navy.

Podczas tej sentymentalnej podróży, Larson mógł się przekonać na własne oczy, że poczciwy „Kittewake” nie został zapomniany, ale żyje nowym życiem, służąc za schronienie dla lokalnej fauny i będąc jedną z najcenniejszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych.

„Kittiwake nie został zapomniany, choć dziś funkcjonuje w innym wymiarze. To wspaniałe złomowisko, ale to także sztuczna rafa, tworząca fundament dla życia morskiego i lokalnego ekosystemu”.

Źródło: Divetech Grand Cayman

Nurek Tech intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Kwiecień 13, 2019 19:14

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2019

Sortowanie
4Kwi - 7Całodniowa Deep and Extreme Indonesia
5Kwi - 7Całodniowa Marine Diving Fair 2019
11Kwi - 14Całodniowa Asia Dive Expo (ADEX)
12Kwi - 14Całodniowa Diving Resort Travel Expo
27Kwi - 28Całodniowa The Blue Wild
28KwiCałodniowa Central New York Dive Show