12 osób rannych na Boot Show w Düsseldorfie!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Styczeń 27, 2019 08:48

12 osób rannych na Boot Show w Düsseldorfie!

Dwanaście osób zostało poszkodowanych w wyniku eksplozji komputera nurkowego, do jakiej doszło w sobotę, 26 stycznia, podczas 50 edycji targów Boot Show w Düsseldorfie. Wszystko wydarzyło się na stoisku jednego z wystawców, a wg ustaleń przyczyną eksplozji była bateria.

Wszystko wydarzyło się o godzinie 13.46. Z informacji jakimi dysponujemy, to wtedy w hali nr 3 rozległ się dźwięk silnej eksplozji, po którym spora część zgromadzonych ludzi wpadła w panikę. Łącznie poszkodowanych zostało 12 osób, znajdujących się w pobliżu stoiska.

Poszkodowanymi sprawnie zajęły się służby ratownicze, które po udzieleniu wstępnej pomocy, zadecydowały o hospitalizacji 5 z nich. Przyczyną był szok po wybuchu oraz drobne rany na ramieniu jednej z osób. Pozostała 7 mogła samodzielnie udać się do domu, po przebadaniu przez obecnego na miejscu lekarza.

Strona deeperblue.com, powołując się na naocznych świadków podała informację, że całe zdarzenie miało miejsce na stoisku marki Heinrichs Weikamp. Urządzenia tego producenta bazują na ogniwach litowo-jonowych. Tego samego typu, co Samsung Galaxy Note 7, znany z podobnych wypadków.

Straż pożarna wydała również pozwolenie na kontynuowanie targów, z uwagi na brak dalszego zagrożenia.

Źródło: divers-guide.com, deeper-blue.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Styczeń 27, 2019 08:48

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama