Nowa instalacja w Podwodnym Muzeum Sztuki

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 27, 2018 16:08

Nowa instalacja w Podwodnym Muzeum Sztuki

Pierwsze podwodne muzeum w USA, latem 2019 r. doczeka się nowej instalacji! Obiekt o powstaniu którego informowaliśmy w lipcu bieżącego roku, niebawem rozrośnie się o kolejne elementy ekspozycji. W obecnej chwili zbierane są aplikacje, od artystów chcących wziąć udział w projekcie. Z nadesłanych propozycji zostanie wybranych 9 projektów, które otrzymają środki na realizację.

Muzeum powstało jako efekt partnerstwa pomiędzy Cultural Arts Alliance w Walton County, a South Walton Artificial Reef Association. Znajduje się w odległości 11 km od Parku Stanowego Grayton Beach w północno-zachodniej Florydzie i usytuowane jest na głębokości około 18 m.

UMA

Powstało z zamiarem przyciągnięcia nowych turystów do wód hrabstwa Walton oraz zasiedlenia jałowych wód w tej okolicy. Obecnie 95% powierzchni dna morskiego, to sam piasek. Rozmieszczając posągi i rzeźby, twórcy chcą zmienić ten stan rzeczy. Instalacje w mgnieniu oka są wchłaniane przez lokalną faunę i florę, stymulując ich rozwój i zamieniając się w sztuczne rafy.

Dodatkowo Podwodne Muzeum Sztuki, zapewnia naukowcom możliwość obserwowania i studiowania rozwoju sztucznych ekosystemów, a także wpływu instalacji na ekosystem Zatoki Meksykańskiej.

Źródło: umafl.org

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 27, 2018 16:08

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama