Z myślą o nurkach zatopią olbrzymią fregatę!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 9, 2018 13:32

Z myślą o nurkach zatopią olbrzymią fregatę!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich planujących nurkowe wakacje na Bali. Już wkrótce, w regionie Tulamben, zostanie zatopiona olbrzymia, ponad 100-metrowa fregata, kończąca swoją służbę w marynarce wojennej Indonezji.

Informacja została oficjalnie podana przez Indonesian Navy oraz opublikowana przez władze regionu, gdzie „zacumuje” na stałe nowy wrak.

KRI „Slamet Riyadi” 352 to fregata klasy Van Speijk, produkowanej w latach ’60 XX wieku dla Royal Netherlands Navy. Właśnie pod nazwą HNLMS „Van Speijk” jednostka weszła do służby w holenderskiej marynarce, gdzie służyła w latach 1967-86. Następnie została sprzedana władzom Indonezji i tutaj dosłużyła swych dni.

Teraz rozpocznie nowy rozdział w swojej historii i niebawem stanie się – zapewne – najpopularniejszą atrakcją nurkową na Bali. Któż nie chciałby odwiedzić okrętu zatopionego z myślą o płetwonurkach, który mierzy 113 metrów długości i 12.5 metra szerokości?

Warto wspomnieć, że w Ocean Dive Resort Tulamben już znajduje się jeden wielki wrak okrętu, słynny USS „Liberty”, który zatonął w 1963 roku, podczas erupcji wulkanu Mount Agung. Wrak jest niezwykle popularny z uwagi na swój rozmiar – 130 metrów długości oraz olbrzymią dostępność, gdyż spoczywa zatopiony na głębokości 9-30 metrów.

Źródło: divers-guide.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 9, 2018 13:32

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń