Nowy niezwykły kurs na University of West Florida

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Listopad 12, 2018 18:26

Nowy niezwykły kurs na  University of West Florida

Począwszy od wiosny, University of West Florida College of Business zaoferuje swoim studentom nowe zajęcia. Kurs ma pozwolić zgłębić potencjał płynący z odławiania wysoce inwazyjnego gatunku, jakim jest skrzydlica. Władze uczelni wierzą, że w ten sposób mogą pomóc w ograniczeniu zagrożenia, jakie skrzydlica stwarza dla rodzimych gatunków w Zatoce Meksykańskiej.

Nowy kurs ma charakter interdyscyplinarny i porusza kwestie dotyczące całej gamy zagadnień, od nauki, przez etykę, handel, marketing łańcucha dostaw, edukację konsumencką i wiele innych.

W Zatoce Meksykańskiej brak naturalnych drapieżników, które regulowały by populację skrzydlic, stąd gatunek ten zaczął stanowić olbrzymi problem. Studenci biorący udział w kursie zapoznają się z wpływem skrzydlic na ekosystemy morskie i przybrzeżne, a także na branże takie jak turystyka i rekreacja.

Po zbadaniu rynku okazuje się, że w gastronomii istnieje zapotrzebowanie na skrzydlice. Gatunek ten jest jednak o tyle specyficzny, że jedynym skutecznym sposobem pozyskiwania go, jest łowiectwo podwodne.

Twórcy nowego kursu mają nadzieję, że będzie on pierwszym z wielu, które łączą w sobie możliwość edukacji biznesowej, przy jednoczesnym szukaniu rozwiązań na palące problemy Zatoki Meksykańskej i wybrzeża.

Skrzydlice jako gatunek inwazyjny stanowią poważny problem. W wielu miejscach nie posiadając naturalnego drapieżnika, który regulowałby ich populacje, gatunek rozrasta się do stopnia, który redefinjuje cały ekosystem w ramach którego funkcjonuje i prowadzi do jego degradacji i zagłady wielu innych gatunków.

Źródło: pulsegulfcoast.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Listopad 12, 2018 18:26

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń