Podwodny hotel otwiera się na Malediwach

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Listopad 7, 2018 18:12

Podwodny hotel otwiera się na Malediwach

Luksusowy ośrodek wypoczynkowy Conrad Maldives Rangali Island kusi kolejną atrakcją. Położony na dwóch wysepkach połączonych mostem, od wielu lat oferuje wysoki niezwykle standard w przeznaczonych do dyspozycji gości willach, podwodnej restauracji z przeszklonymi ścianami i swoimi wielokrotnie nagradzanymi spa.

Teraz do menu dołącza prawdziwa gratka dla miłośników podwodnych wrażeń – pierwszy podwodnych hotel! Dwupoziomowa willa zanurzona 5 metrów pod powierzchnią Oceanu Indyjskiego. Nowa atrakcja nosi nazwę Muraka, co w miejscowym języku Dhivehi oznacza „koral”.

12

Oprócz łóżka, prysznica i innych typowych elementów znanych z pokoju hotelowego, Muraka zapewnia wyższy poziom luksusu poprzez prywatną siłownię, bar, basen bez krawędzi, wannę z widokiem na ocean i co najważniejsze… podwodną sypialnię z bajecznym widokiem na ocean.

Statystyczny śmiertelnik może jedynie pomarzyć o wypoczynku w tym luksusie, gdyż cena za dobę wynosi jedyne $ 50.000, a minimalny okres wynajmu to 4 doby, tak więc tłuściutkie $ 200.000. Na pocieszenie resort dorzuca w gratisie prywatnego szefa kuchni (jednak tylko na czas pobytu :( ) i łódź do wyłącznej dyspozycji.

Wedle oficjalnych zapewnień, całość została zbudowana z najwyższą troską o środowisko naturalne i nieingerowanie w lokalny ekosystem. Muraka została stworzona w Singapurze i statkiem dostarczona na Malediwy, a następnie osadzona na specjalnych pylonach, mających chronić konstrukcję przed wpływem falowania.

Źródło: cnn.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Listopad 7, 2018 18:12

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama