Olbrzymi sum wyłowiony z Zalewu Rybnickiego!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 21, 2018 15:50

Olbrzymi sum wyłowiony z Zalewu Rybnickiego!

Sum-gigant o wadze 102 kilogramy i długości 260 centymetrów – to rekordowy wynik połowu, jakim może pochwalić się mieszkaniec Tychów, który postanowił wybrać się na ryby nad Zalew Rybnicki. Z informacji podawanych w mediach wynika, że jest to najdłuższy sum złowiony kiedykolwiek w Polsce!

Pan Szymon Nowowiejski pochwalił się efektami swojego połowu w sieci społecznościowej i momentalnie wywołał falę poruszenia. Post ze zdjęciami olbrzymiej ryby jest szeroko komentowany i został udostępniony już blisko 2.5 tys. razy.

Czyżby NOWY REKORD POLSKI ?????????????? Sum 260cm i ponad 100kg wagi !! ???????????? #massivebaits

Opublikowany przez Szymon Nowowiejski Czwartek, 18 października 2018

„Z rybą walczyłem kilkanaście minut przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Po zmierzeniu, zważeniu i kilku pamiątkowych zdjęciach ryba wróciła do wody. W zalewie Rybnickim pływają rekordy Polski, jak nie świata” – powiedział portalowi dziennikzachodni.pl Szymon Nowowiejski.

Po dokonaniu pomiarów i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, ryba została wypuszczona na wolność. Jak możemy przeczytać w różnych miejscach, wody Zalewu Rybnickiego słyną z rekordowych okazów. Wszystko przez wyjątkowo ciepłą wodę, w pobliżu tutejszej elektrowni.

Z perspektywy nurka, możliwość napotkania tak wielkiej ryby, na pewno rozbudza wyobraźnię. Trzeba jednak pamiętać, że sumy potrafią być bardzo agresywne i zaciekle bronić swoich siedlisk przed intruzami.

Źródło: tvp.info

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 21, 2018 15:50

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020