Niesamowite podwodne zawody

Dodane przez Kuba Luty 24, 2011 14:05

Niesamowite podwodne zawody

joomplu:1078 Ludzka wyopbraźnia nie zna granic. W Brukseli rozegrano niesamowite zawody polegające na tworzeniu pod wodą jak największych, najczystszych, idealnie okrągłych oraz mogących najdłużej wytrzymać okręgów z powietrza.

Nurkowie rywalizowali w najgłębszym basenie świata NEMO33. Obiekt ten otwarty 1 maja 2004 roku mieści 2 500 00 litrów wody i posiada trzy poziomy głębokości. Są to odpowiednio 5m, 10 i 33m. Woda o temperaturze 30 stopni jest niechlorowana.

W finale zawodów o tytuł króla bąbelków (‚King of The Bubble’) wystartowało dziewięciu zawodników. Pochodzili oni z różnych krajów Europy, w tym z Francji, Belgi oraz z Niemiec. We wszystkich eliminacjach do zawodów łącznie wzięło udział 35 zawodników.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się nie lada umiejętnościami, podobnymi do puszczania okręgów stworzonych z dymu z fajki. Trwające dwie godziny zawody wygrała 31 letnia Francine Kreiss z Francji, która uzyskała tytuł ‚Królowej Bąbelków’.

joomplu:1076Niesamowite zawody zostały sfilmowane przez belgijskiego fotografa Frederica Buyle. ‚Zawody miały na celu pokazanie ile zabawy może dostarczać nurkowanie. Nurkowie konkurują w tworzeniu najdoskonalszych okręgów. Są one oceniane na podstawie rozmiaru, kształtu, doskonałości okręgu oraz ilości okręgów jakie jest wstanie wykonać nurek na jednym wdechu. Nie ma uniwersalnej techniki tworzenia okręgów pod wodą. Trzeba znaleźć własne rozwiązania i próbować które dają oczekiwane efekty.‚ – powiedział Buyle.

 

joomplu:1077

źródło: http://www.dailymail.co.uk/

Dodane przez Kuba Luty 24, 2011 14:05

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń