Diversnight – nurkowanie nocne z GEPN

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 14, 2012 19:07

Diversnight – nurkowanie nocne z GEPN

Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska zaprasza do udziału w międzynarodowej imprezie nurkowej pod nazwą Diversnight. Jak sama nazwa wskazuje chodzi o nurkowanie nocne. W tym roku termin jest dość nietypowy bo wypada 1 listopada. Może jednak znajdziecie czas na nurkowanie w dobrym towarzystwie i tylko 20 km od centrum Warszawy.

Zbiórka o godzinie 19:30 na parkingu przy ulicy Spacerowej w Zielonce. W planie jedno nurkowanie. Plan ewakuacyjny akwenu dostępny jest tutaj.

Glinianki w Zielonce to pozostałości po wyrobiskach gliny dla okolicznych cegielni. Maksymalna głębokość wynosi 5 metrów. Widoczność również dochodzi do 5 metrów. Brak termokliny. Parking blisko wejścia do wody.

Fotorelacje: Glinianki w Zielonce „na sucho”Wrześniowe nurkowanie w Zielonce

GEPN, czyli Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska to nieformalna ekipa płetwonurków, którzy lubią odwiedzać mniejsze i większe nurkowiska w pobliżu Warszawy. Zapraszamy na wspólne odkrywanie ciekawych miejsc naszego regionu.

Wychodzimy z założenia, że między nami – nurkami trzeba się dzielić informacjami i postanowiliśmy stworzyć nieformalną grupę, która w różnym składzie będzie odwiedzać wszystkie mniejsze i większe podwarszawskie nurkowiska i zdawać relację z tych eksploracji. Być może dzięki temu znajdziemy coś fajnego, albo przekonamy innych, że tu i tam też można zanurkować.

Glinianki w Zielonce są właśnie takim odkryciem. Ze względu na małą głębokość i stosunkowo dobrą widoczność to świetny akwen dla początkujących, a także do sprawdzania konfiguracji i sprzętu przed głębszymi nurkowaniami na innych akwenach.

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 14, 2012 19:07

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń