Piątek 13 – Jason wraca… pod wodę? – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 13, 2018 17:22

Piątek 13 – Jason wraca… pod wodę? – video

Dzisiaj piątek 13, nie mogło więc zabraknąć newsa nawiązującego klimatem do tak szczególnego dnia. Fan serii horrorów „Friday 13th” umieścił na dnie jednego z jezior w stanie Minnesota, statuę przedstawiającą głównego bohatera serii – maniakalnego mordercę w masce hokejowej Jasona Voorheesa. W ten oto sposób powstała atrakcja nurkowa, mocno wpływająca na zużycie powietrza w butli!

Jak donoszą lokalne media, sprawcą całego zamieszania jest artysta Curtis Lahr. To właśnie on umieścił w uczęszczanym przez nurków jeziorze, niedaleko miejscowości Crosby, naturalnych rozmiarów figurę maniakalnego mordercy. Instalacja czeka na swoje „ofiary” na głębokości ok. 35 metrów.

Każdy komu postać Jasona nie jest obca wie, że rewirem jego działania była okolica Crystal Lake i okolicznego obozu dla nastolatków. Miejsce określane „krainą 1000 jezior” (a naprawdę blisko 10 tys.) jest więc wręcz idealne, by przywrócić tę nieco zapomnianą postać z horrorów do życia.

Co ciekawe, stworzona z wielką dbałością o detale figura Jasona Voorheesa, została zatopiona na dnie jeziora już kilka lat temu. Czas spędzony w wodzie bardzo przysłużył się instalacji, gdyż figura zyskała jeszcze bardziej mroczny i przerażający wygląd.

Dla osób zaznajomionych z serią, nie ujdzie uwadze follow up wykonany przez Lahra, który nawiązuje do sceny kończącej jedną z części „Friday 13th”, kiedy to morderca w charakterystycznej masce hokejowej, zostaje uwięziony właśnie na dnie jeziora.

Źróło: screenrant.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 13, 2018 17:22

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2019

Sortowanie
11Sty - 14Sty 1110:00Sty 14Paris Diving Show (Salon de la Plongée)
19Sty - 27Sty 1910:00Sty 27Targi Boot - 50 edycja