Aresztowano nurków z oburzającego nagrania – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 20, 2018 16:47

Aresztowano nurków z oburzającego nagrania – video

Policja aresztowała mężczyzn, którzy nagrali podczas nurkowania film, dokumentujący ich skandaliczne zachowanie pod wodą. Nurkowie dosiadali rekina wielorybiego, wywołując u zwierzęcia olbrzymi stres.

Zdarzenie miało miejsce na początku miesiąca w Zatoce Cenderawasih, w Nowej Gwinei. Nagranie zbulwersowało społeczność nurkową i lotem błyskawicy obiegło internet, co w efekcie doprowadziło zatrzymania sprawców.

Film został opublikowany na Twitterze 9 sierpnia, przez znanego indonezyjskiego muzyka Akhadi Wira Satriaji, funkcjonującego na popularnym portalu pod pseudonimem @fishgod. Nagranie pokazuje kilku nurków otaczających i uwieszających się na rekinie wielorybim w Zatoce Cenderawasih, części największego morskiego parku narodowego w Indonezji.

Muzyk oznaczył w swoim poście oficjalne konto minister rybołówstwa – Susan Pudjiastuti, a ta po zainteresowaniu się sprawą potwierdziła, że policja aresztowała nurków zarejestrowanych na filmie i zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje.

„Zajęliśmy się tą sprawą, a sprawcy zostali schwytani „- powiedziała Susan Pudjiastuti. Mimo, że nie ujawniła tożsamości sprawców, to niektóre media podały, że jeden z nurków jest znanym biznesmenem z Makassar, w Południowej Sulawesi. Na razie nie podano również, jakie zarzuty zostaną postawione mężczyznom.

Rekiny wielorybie znajdują się w Indonezji pod ścisłą ochroną, a ich liczba jest niewielka. Te łagodne olbrzymy powolnie przemierzają wody oceanów, nie stanowiąc najmniejszego zagrożenia dla ludzi. Niestety nie jest to tendencja dwustronna.

Źródło: coconuts.co

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 20, 2018 16:47

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama