Spotkanie DAN Polska – Nurkuj Bezpiecznie – relacja

Dodane przez Wojciech Zgoła Marzec 29, 2018 16:05

Spotkanie DAN Polska – Nurkuj Bezpiecznie – relacja

Warto było poczekać aż 35 lat, żeby uczestniczyć w pierwszym w Polsce spotkaniu z Ireną Kosowską – Gilwatowską, Koordynatorką DAN Polska. Tematem przewodnim cyklu spotkań, które w miniony wtorek, 27 marca 2018, miały swoją inaugurację, jest podstawowa i nadrzędna zasada – Nurkuj Bezpiecznie!

Interesująca i ciekawa prelekcja przeprowadzona przez Irenę, spotkała się z dużym odzewem i pytaniami, które wywołały budującą i konstruktywną polemikę. To zawsze miło, kiedy profesjonalnie przygotowany materiał, trafia na tak dobry grunt i stanowi przyczynek do dyskusji.

Analiza wypadków nurkowych na przestrzeni lat, przeprowadzona przez DAN na grupie prawie tysiąca przypadków, dała konkretne wyniki. Zostały nam one przedstawione i ich analiza wyraźnie pokazuje, ilu z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby nie czynnik ludzki.

D24 1

Nurkujmy bezpiecznie i odpowiedzialnie, nie przekraczajmy swoich limitów głębokości i nurkujmy konserwatywnie według założonego planu. Sprawdzajmy się wzajemnie przed wejściem do wody i kontrolujmy poziom gazu w butli. Nie popadajmy w rutynę.

Przeprowadzajmy też przeglądy naszego sprzętu, zgodnie z zaleceniami producentów. Od tego wszystkiego zależy nasze życie, a to najcenniejsze co mamy.

Czy spotkanie z DAN w waszym mieście jest możliwe? Oczywiście! Kontaktujcie się z Ireną i śledźcie nasz portal i social media. Jako DIVERS24 jesteśmy bowiem patronem medialnym DAN Polska.

No i mamy wreszcie o DAN po polsku na www i w social media.

Dodane przez Wojciech Zgoła Marzec 29, 2018 16:05

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN