Nurkowanie z rekinami – Park Bear Grylls Adventure

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 24, 2018 12:29

Nurkowanie z rekinami – Park Bear Grylls Adventure

W kompleksie National Exhibition Centre, niedaleko Birmingham, powstaje park rozrywki inspirowany przez brytyjskiego podróżnika Edwarda „Bear” Gryllsa. Inwestycja warta £20 mln będzie oferowała cztery rodzaje aktywności – wspinaczkę, indoor skydiving, nurkowanie oraz park linowy i zostanie otwarta jeszcze w 2018 roku!

Osoby planujące odwiedzić Bear Grylls Adventure, na pewno mogą oczekiwać wyjątkowych atrakcji. W końcu postać samego Gryllsa umieszczona w nazwie zobowiązuje i jest gwarantem adrenaliny i ekstremalnych przeżyć. Tym bardziej powinien cieszyć fakt, że nurkowanie znalazło się w menu obiektu powstającego w Birmingham NEC.

DIVE_1

Na pierwszych gości park otworzy się już jesienią 2018 roku i już dziś można spodziewać się spektakularnego sukcesu i olbrzymiej frekwencji. Unikana inwestycja na pewno znajdzie rzeszę chętnych do sprawdzenia się w wyzwaniach przygotowanych we współpracy z bohaterem survivalowej serii, którą mogliśmy oglądać na Discovery World.

Nie oznacza to jedna, że w Bear Grylls Adventure zabraknie miejsca dla bardziej rekreacyjnych użytkowników. Według zapowiedzi dotyczących nurkowej części obiektu, również osoby z niewielkim lub żadnym doświadczeniem znajdą coś dla siebie.

James-Thomas-general-manager-at-Bear-Grylls-Adventure

Wiadomo już, że wśród atrakcji znajdą się sekcja do snoorklowania z olbrzymią szczęką megalodona, przez którą można przepłynąć, rafy koralowe porastające skalny świat, a także zalany labirynt pomieszczeń, będący symulacją nurkowania wrakowego.

Z kolei wśród żywych mieszkańców parku spotkamy imponujący zestaw mieszkańców głębin. Wśród całej menażerii spotkamy żarłacze rafowe czarnopłetwe, arotrony wielkie, płaszczki karbogłowe, nefrytki królewskie, rożce skrobacze, lucjany kaszmirskie, guineafowl puffers (ktoś zna polską nazwę tych rozdymkowatych?) a także brzany ssące.

General-manager-James-Thomas-with-the-new-coral-reef-at-Bear-Grylls-Adventure

„Nurkowanie, to kolejna niezwykła przygoda dla naszych gości, której mogą doświadczyć i naprawdę pozwala dostarczyć nam kolejny niesamowity wymiar atrakcji. Nawet jeśli goście nie nurkują, mogą rzucić okiem przez gigantyczne okno obserwacyjne.” – zachwala całość James Thomas, kierownik parku.

Z każdego nurkowania w parku, pewien procent pieniędzy zostanie przekazany na rzecz wiodącej brytyjskiej organizacji charytatywnej Shark Trust, zajmującej się ochroną rekinów. Wspiera ona również projekt naukowy Shark Log, mający za zadanie zebrać informacje o rekinach na całym świecie.

thebeargryllsadventure-4

„Wspaniale jest współpracować z The Bear Grylls Adventure, w tym nowym projekcie. Zaangażowanie w aktywne spędzanie czasu jest tym, na czym powinna polegać edukacja dotycząca podwodnego świata. W Shark Trust bardzo zależy nam na poszukiwaniu nowych sposobów angażowania ludzi w ochronę i zachowanie rekinów na całym świecie. Mamy długą historię pracy z różnymi akwariami. Takie miejsca mogą mieć naprawdę pozytywny wpływ na ochronę rekinów poprzez wysokiej jakości edukację. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym przedsięwzięciem” – powiedział Paul Cox, dyrektor Shark Trust.

„Nie mogę się doczekać, aż goście będą mogli zanurzyć się w tym wyjątkowym podwodnym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Shark Trust, aby podkreślić znaczenie ochrony rekinów, edukować i umożliwić naszym gościom zaangażowanie się i poznanie tych majestatycznych stworzeń.” – stwierdził Bear Grylls. Park zostanie otwarty jesienią 2018 roku, natomiast bilety będą dostępne w sprzedaży już od 1 sierpnia.

Źróło: beargryllsadventure.com

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 24, 2018 12:29

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń