Nurek uratował rekina przed bolesną śmiercią – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 13, 2018 16:18

Nurek uratował rekina przed bolesną śmiercią – video

Inaki Aizpun – instruktor nurkowania z Byron Bay, ryzykował życie by uratować przestraszonego rekina. Zajście miało miejsce u wybrzeży Nowej Południowej Walii. Za swój czyn nurek otrzymał nagrodę „‚Hero to Animals Award”, przyznawaną przez organizację PETA. Gdyby nie interwencja człowieka, dwumetrowego rekina czekała by bolesna i pewna śmierć.

Inaki Aizpun nurkował właśnie z grupą ludzi, gdy zauważył tawrosza piaskowego potrzebującego pomocy. Po bliższym przyjrzeniu się, chcąc określić co jest problemem, zobaczył on linę i siatkę zaczepione w pysku zwierzęcia.

„Musiałem bardzo uważnie podpłynąć do rekina, aby sprawdzić, czy w jego ustach znajduje się również haczyk. Na szczęście okazało się, że nie. Następnie mogłem pociągnąć za linkę, aby oderwać zaczepiony w pysku kawałek sieci rybackiej. Niestety nawet taki niewielki fragment stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców morskich głębin.” – powiedział mediom Inaki Aizpun

Instruktor z Byron Bay określany jest teraz jako „bohater”, gdyż ryzykując własnym życiem, postanowił działać i uratować rekina potrzebującego pomocy. Sam zainteresowany zaznacza jednak, że w pierwszej kolejności, należy zachować ostrożność i zawsze zapewniać bezpieczeństwo sobie i swojemu partnerowi.

Aizpun twierdzi, że rekin rozumiał, że nurek próbuje mu pomóc i dlatego nie atakował go.

„Myślę, że rekin czuł, że staram mu się pomóc. Ani przez chwilę nie zachowywał się wobec mnie agresywnie, ani nie próbował atakować. Udało nam się nawiązać nic porozumienia i wspólnymi siłami rozwiązaliśmy problem. Po oswobodzeniu rekin odpłynął, by za chwilę powrócić i znów zniknąć na dobre.” – relacjonował nurek

Źródło:Diving Byron Bay

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 13, 2018 16:18

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama