Wieloryb w starciu ze śmieciami był bez szans…

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 6, 2018 15:28

Wieloryb w starciu ze śmieciami był bez szans…

Kilka dni umierał młody wieloryb, którego znaleziono wyczerpanego w kanale, niedaleko granicy Tajlandii z Malezją. Zespół weterynarzy przez 5 dni próbował uratować zwierze, niestety bez powodzenia. Po przeprowadzeniu sekcji i zbadaniu przyczyny śmierci, zespół weterynarzy był w szoku.

Wieloryb wypluwał z siebie pojedyncze foliowe worki, jednak to co znaleziono w jego wnętrznościach po przeprowadzeniu sekcji zwłok, zmroziło krew w żyłach weterynarzy. Łącznie z wnętrza wieloryba wydobyto ponad 80 foliowych toreb i innych śmieci o łącznej wadze ponad 8 kg.

uid_36bb437e2cfb9195595300baa9f2f0cc1528103582790_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515

Zwierze było tak nafaszerowane odpadami i wyczerpane, że nie mogło przyjmować normalnego pokarmu. Wieloryb miał również problemy z tym oddychaniem oraz pływaniem. Mimo pomocy weterynaryjnej wieloryb padł.

DewbbW3X4AAqwcy

„Wykorzystamy ten okaz jako przykład. Zaprosimy wszystkich największych producentów i będziemy starali na nich wpłynąć, by zaproponowali rozwiązania, które poprawią sytuację w oceanach. Chcemy zmniejszyć użycie plastiku w Tajlandii” – zapowiedział Jatuporn Buruspat, szef resortu tajskiej gospodarki wodnej.

De0kC9IW4AArNcK

Tajlandia znajduje się na szczycie listy krajów, w których zużywa się najwięcej foliowych toreb. Część z nich trafia do oceanów, a dalej… cóż wszyscy wiemy. Niejednokrotnie widzieliśmy przedstawicieli morskiej fauny, okaleczonych czy wręcz konających w wyniku zetknięcia z tworzywami sztucznymi. Wieloryby, delfiny, żółwie, czy nawet ptaki, padają coraz liczniej padają ofiarą śmieci zalegających w oceanach.

Źródło: washingtonpost.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 6, 2018 15:28

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020